Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Do końca akcji PIT już tylko siedem dni

2013-04-23 20:03:53 (ost. akt: 2013-04-23 16:39:46)
Do końca kwietnia można złożyć w Urzędzie Skarbowym PIT

Do końca kwietnia można złożyć w Urzędzie Skarbowym PIT

Autor zdjęcia: arch. Urzędu Skarbowego w Elblągu

Wtorek, 30 kwietnia to ostatni dzień na złożenie swojego zeznania PIT za 2012 r. Z szacunków elbląskiego urzędu skarbowego wynika, że brakuje jeszcze około 17 proc. zeznań PIT, które do końca kwietnia powinny się znaleźć w urzędzie. Codziennie w urzędzie ponad 300 osób osobiście składa rozliczenia roczne.

W dniach 29 i 30 kwietnia elbląski urząd skarbowy będzie czynny w zakresie przyjmowania rozliczeń rocznych do godziny 18. Dodatkowo 30 kwietnia w godz. 18-24 wystawiona zostanie skrzynka oddawcza do której będzie można wrzucić rozliczenie roczne.

— Przypominamy również o możliwości przesłania PIT-a przez Internet — mówi Aneta Dziemidowicz z Urzędu Skarbowego w Elblągu. — Aby wypełnić i wysłać zeznanie drogą elektroniczną korzystając z e-Deklaracji wystarczy dostęp do komputera z Internetem. To prosty i intuicyjny system, który podpowiada jak uniknąć błędów oraz gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji danymi identyfikacyjnymi podatnika i kwotą przychodu z poprzedniego rocznego zeznania do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Złożone w ten sposób zeznanie dotrze do urzędu skarbowego, a my mamy dowód wysłania PIT.

Program generuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec urzędu skarbowego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

— Na stronie systemu e-Deklaracje oraz na specjalnej stronie akcji informacyjnej Ministerstwa Finansów szybki pit pobrać można intuicyjną aplikację e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe oraz instrukcję ich wypełniania i przesłania — dodaje Dziemidowicz. — Można odwiedzić też kanał Ministerstwa Finansów na portalu YouTube, gdzie zamieszczone są filmy promujące ten sposób rozliczania się.

Ponadto na stronie szybki pit można znaleźć szereg informacji na temat składania PIT-ów i rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych, m.in. są na niej kalkulatory, formularze podatkowe, broszury. Dodatkowo na stronie przygotowywana jest aplikacja umożliwiająca zadawanie pytań i otrzymywanie na nie odpowiedzi od ekspertów Krajowej Informacji Podatkowej.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB