środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Konkurs recytatorski w elbląskim seminarium

2013-04-23 19:03:26 (ost. akt: 2013-04-23 16:54:11)
Konkurs recytatorski odbędzie się 26 i 27 kwietnia w elbląskim seminarium

Konkurs recytatorski odbędzie się 26 i 27 kwietnia w elbląskim seminarium

Autor zdjęcia: WSD w Elblągu

W dniach 26-27 kwietnia odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wyższych Seminariów Duchownych, pod patronatem honorowym J.E. Ks. biskupa dra Jana Styrny.

— Nasze seminarium organizuje konkurs wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Elblągu oraz nowo powstałą Fundacją Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej "AMICUS" — mówi ks. Grzegorz Puchalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. — Celem konkursu jest rozbudzenie wrażliwości na słowo, jego piękno i siłę przekazu, pobudzenie twórczej aktywności kleryków, popularyzacja literatury religijnej oraz integracja społeczności kleryckiej.

Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach: recytacji i poezji śpiewanej. Każdy z uczestników przygotowuje dwa utwory: jeden religijny, a drugi - dowolny. W sumie w obu kategoriach do rywalizacji zgłosiło się 25 uczestników z seminariów z całej Polski.

Do naszego miasta na konkurs zjadą klerycy m.in. z: Bydgoszczy Gdańska Katowic, Koszalina, Krakowa - Paulini, Lublina, Łowicza, Łódzi, Paradyża, Pelplina, Płocka czy Zamościa-Lubaczów.

— Przesłuchania będą odbywać się w sobotę do południa, jednak nie będą one otwarte dla osób spoza seminarium — wyjaśnia ksiądz Puchalski. Natomiast zapraszam przede wszystkim na koncert galowy, który odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 20.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB