Piątek, 6 grudnia 2019. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Bez bramek z liderem. Olimpia Elbląg - Wisła Płock 0:0

2013-04-24 18:59:24 (ost. akt: 2013-04-25 13:33:37)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze Olimpii Elbląg zremisowali w środę z prowadzącą w tabeli Wisłą Płock 0:0. Obie drużyny zachowały miano jeszcze niepokonanych w tej rundzie.

Zmierzająca do I ligi Wisła Płock przyjechała do Elbląga, by przerwać serię meczów gospodarzy bez porażki. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a goście nie kryli swojego rozczarowania tym rezultatem. I chyba najwięcej pretensji o to mieli do... piłkarzy Olimpii.

— Nie pamiętam, kiedy ostatnio grałem z tak defensywnie grającą drużyną — mówił na konferencji prasowej trener Wisły Marcin Kaczmarek. — Cel uświęca środki, Olimpia broniła się całą jedenastką na swojej połowie. Biorąc pod uwagę jeszcze stan boiska, to trudno nam było stworzyć w ataku pozycyjnym jakieś bardzo dobre sytuacje. Trudno było o płynną grę, stąd wynik 0:0, najgorszy dla kibiców — dodał.

I trudno było się nie zgodzić z tą opinią. Olimpia w pierwszej połowie tylko koncentrowała swoje działania na tym, żeby nie stracić bramki. Pierwszy poważniejszy rajd na połowę gości miał miejsce dopiero po pół godzinie gry. Osamotniony z przodu Krzysztof Wierzba huknął z ok. 30 metrów w kierunku bramki Wisły, ale piłkę zablokował obrońca gości.

Dłużej przy piłce w tym czasie utrzymywali się piłkarze z Płocka. Niewiele jednak z tego wynikało. Lider szukał okazji do zdobycia bramki m.in. w strzałach z dystansu - tu pewnie jednak spisywał się między słupkami elbląskiej bramki Aleksiej Rogaczow.

Najwięcej szczęścia Olimpia miała zaraz na początku drugiej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Paweł Magdoń i piłka odbiła się od poprzeczki. Jeszcze dobijał Bartłomiej Sielewski, ale na miejscu był bramkarz.

Dopiero w ostatnich 20 minutach elblążanie zaczęli coraz częściej zapuszczać się pod bramkę rywali. Dużo niepokoju w szeregach gości siały zwłaszcza rajdy Tomasza Skokowskiego lewą stroną boiska. Na kwadrans przed końcem po rzucie rożnym Kamil Graczyk głową zgrał piłkę wzdłuż bramki i w zamieszaniu w polu karnym najwięcej przytomności zachowali goście wybijając piłkę.

— Dużo oglądałem, jak grała Wisła Płock. Wiedzieliśmy, że wszystkie piłki będą grane górą na wysokich zawodników, praktycznie koszykarzy — podsumował trener elblążan Oleg Raduszko. — Trzeba jeszcze zauważyć, że gramy piąty mecz w cyklu środa-sobota. Dlatego w pierwszej połowie specjalnie oddaliśmy inicjatywę, w drugiej trochę nam nie starczyło sił, żeby zdobyć bramkę.

0:0
sędziował: Martynowicz (Gryfino); żółte kartki: Skokowski (Olimpia), Grudzień (Wisła); widzów: ok. 1000

Olimpia: Rogaczow — Lewandowski, Broniarek, Ichim, Kołosow, Skokowski, Wierzba (79 Kopycki), Ressel, Pietrewicz, Sedlewski, Graczyk (89 Molga)
Wisła: Szczepankiewicz - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona, Góralski (86 Kalista), Burkhardt (80 Sekulski), Janus, Hiszpański (69 Grudzień), Dziedzic (61 Krzywicki), Sielewski