Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Mieszkańcy zablokują drogę, by w ten sposób wymusić jej remont?

2013-05-02 12:00:15 (ost. akt: 2013-05-02 08:59:21)
Tak wygląda ulica Dworcowa w Młynarach po ostatniej zimie

Tak wygląda ulica Dworcowa w Młynarach po ostatniej zimie

Autor zdjęcia: Piotr Zienkiewicz

Poruszanie się tymi drogami zagraża już nie tylko samochodom, ale także życiu i zdrowiu kierowców — mówią mieszkańcy Młynar o stanie dwóch dróg wojewódzkich, jakie przebiegają przez ich miejscowość. — Tu już nie można mówić o dziurach, ale o prawdziwych wyrwach. Cierpliwość mieszkańców się kończy — dodaje Ryszard Zając, burmistrz Młynar.

Przez gminę Młynary przebiegają dwie drogi wojewódzkie nr 505 i 509. Ich stan, już wcześniej pozostawiający wiele do życzenia, drastycznie się pogorszył po ostatniej zimie.

Apelują, proszą i błagają
Obie drogi należą do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Burmistrz Młynar tłumaczy, że wielokrotnie apelował o ich remont.
— Jeden z pierwszych moich wyjazdów służbowych był do Olsztyna właśnie w sprawie tych dróg — wspomina. — Jako gmina przygotowaliśmy nawet dokumentację, którą przekazaliśmy ZDW nieodpłatnie. Od trzech lat apelujemy, prosimy, błagamy i bez efektu.
Ulica Dworcowa w Młynarach, która stanowi część drogi wojewódzkiej 509 przypomina prawdziwy ser szwajcarski. — Tyle jest tu dziur, że trzeba jechać z minimalną prędkością, a i tak nie uda się ich ominąć — mówi jeden z mieszkańców.
— Stan tych dróg zagraża życiu i zdrowiu kierowców, zwłaszcza spoza gminy, którzy nie spodziewają się, że jest tu aż tak źle — mówi burmistrz Zając. — Jeden z naszych mieszkańców był świadkiem takiego zdarzenia. Kierowca spoza naszej gminy jechał z prędkością ok. 90 km na godzinę. Wyprzedził naszego mieszkańca, a za chwilę na tych dziurach o mały włos nie wyleciał na drzewo.
Kierowcy klną na czym świat stoi. W przypadku uszkodzenia samochodu mogą dochodzić odszkodowania. Tak m.in. zrobiły władze gminy po tym, jak w autobusie dowożącym dzieci do szkoły uszkodzone zostało koło.

W chwili obecnej brak planów

Dobrych wiadomości dla mieszkańców Młynar nie ma Zenon Wełnic z ZDW w Olsztynie. Przyznaje, że drogowcy wiedzą, jaki jest stan dróg nr 505 i 509. Ale... — W chwili obecnej brak konkretnych planów przebudowy tych dróg — mówi.
Jak wyjaśnia, ZDW remontuje te drogi, na które udało się zdobyć dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na inne nie ma na razie pieniędzy. —
I dodaje. — W chwili obecnej są prowadzone remonty cząstkowe na obu wyżej drogach.

Mieszkańcy Młynar wiedzą, że te prace na niewiele się zdadzą.
— Łaty nie mają się czego trzymać. Tym bardziej, że tymi drogami samochody ciężarowe dojeżdżają do dwóch zakładów. Gdy jadą po tych dziurach, to wstrząsy są odczuwalne w domach. Sytuacja jest koszmarna — mówi burmistrz. — Zaproponowałem nawet, żeby sfrezować asfalt do poziomu bruku, bo dzięki temu lepiej będzie się jeździło niż teraz. Taka decyzja nie zapadła — mówi burmistrz.
Zdesperowani mieszkańcy zastanawiali się nad blokadą drogi, by w ten sposób wymusić jej remont. — Cierpliwość ludzi się wyczerpała — kończy Ryszard Zając.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. STANISLAW. B #1392950 | 78.8.*.* 10 maj 2014 08:45

  Panie Burmistrzu z calym sszaccunkiem dla pana ale majac takiego radnego jak pan G. B. daleko pan nie zajdzie zapyta sie co zrobil z wlasnym bratem dlamnie to jest klamca i oszust zniszczyl moje zycie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. incognito #1110633 | 78.159.*.* 11 cze 2013 23:00

  No ja to zawsze powtarzałem, że te drogi to tylko kurde do teleexpresu :D

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. biedronka #1104623 | 83.25.*.* 5 cze 2013 16:03

  http://kto.wm.pl/opis/2313,alicja-chechl owska-chorchel.html

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. syh #1095101 | 178.56.*.* 25 maj 2013 15:05

  Pan burmistrz powinien zmienić nazwisko, Ryszard Pajac brzmiało by bardziej wymownie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. o jojoj BLOKUJEMY #1090518 | 79.162.*.* 21 maj 2013 00:00

  Jak tam blokada? Bo jedyną blokadę to widze na umyśle włodarzy. Może jakaś inna bajka dla plebsu panie burmistrzu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (24)