Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Pasja i poświęcenie dały Paulinie Załuckiej złoty medal

2013-05-02 14:01:47 (ost. akt: 2013-05-02 09:04:25)
Paulina Załuska (z nr 67) oraz Roksana Marczak na trasie zawodów w Dzierżoniowie

Paulina Załuska (z nr 67) oraz Roksana Marczak na trasie zawodów w Dzierżoniowie

Autor zdjęcia: arch. Truso Elbląg

Paulina Załucka, reprezentantka Truso Elbląg, zdobyła w Dzierżoniowie tytuł mistrzyni Polski juniorek w crossduathlon. — Pasja, poświęcenie i systematyczna praca po ośmiu latach dały jej złoto — mówi o niej jej trener Bogusław Tołwiński.

Crossduathlon to połączenie biegu i jazdy na rowerach MTB. W Dzierżoniowie (woj. śląskie) zawodnicy mieli do przebiegnięcia w sumie 9 km oraz do przejechania 26,6 km.
— W deszczu i błocie, po łąkach i kałużach najlepsi zawodnicy w kraju przetestowali swoją formę po zimowym okresie przygotowań — informuje Bogusław Tołwiński, trener triathlonistów Truso Elbląg.
Jego zawodniczka 18-letnia Paulina Załucka okazała się najlepsza wśród juniorek oraz druga w kategorii elita - tu wyprzedziła ją tylko Roksana Marczak. Reprezentantka Triathlonu Lubin wygrała z czasem 2 godz. 41 min i 33 sek. Z kolei Załucka dobiegła na metę w 2:43.16.
— Pasja, poświęcenie i systematyczna praca po ośmiu latach wymagających treningów wreszcie przyniosły Paulinie długo oczekiwane złoto na zawodach rangi mistrzostw Polski — podsumowuje trener Tołwiński.
I przypomina, że wcześniej Załucka zdobyła brązowy w 2011 r. i srebrny w 2012 r. medal w MP w aquathlonie (pływanie +bieg).
— Ta drobna, lecz niezwykle pracowita, zawodniczka powoli i systematycznie pnąca się po szczeblach sportowej kariery, w przyszłości, już w kategorii seniorek, powalczy zapewne o wszystko — mówi Tołwiński.
W Dzierżoniowie dobrze spisał się także Maciej Kosmala, aktualnie najlepszy junior w sekcji triathlonowej Truso. W swojej kategorii wiekowej zajął szóste miejsce.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB