Wtorek, 17 września 2019. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 0:1

2013-05-04 19:40:09 (ost. akt: 2013-05-05 11:26:13)
Olimpia Elbląg

W sobotę Olimpia Elbląg podejmowała u siebie Siarkę Tarnobrzeg. Zespół z Elbląga przegrał 0:1 (0:0).

Gospodarze do meczu z Siarką przystępowali w roli faworyta, tym bardziej że ostatni raz przegrali w lidze 27 października ubiegłego roku. Trener gości Artur Kupiec nie krył, że przyjechał do Elbląga nie przegrać.

Mecz rozpoczął się obiecująco dla Olimpii. W 8. min Rafał Pietrewicz uderzył na pełnym biegu z ponad 20 metrów, ale piłka przeleciała tuż obok słupka. Gospodarze nadal atakowali i osiągnęli przewagę. W 13. min w pole karne wpadł Kamil Graczyk i mimo że był naciskany przez obrońców, to powinien zdobyć gola. Jednak z 13 metrów posłał piłkę obok bramki. W pierwszej połowie jeszcze raz było groźnie pod bramką Siarki. Piotr Skokowski dośrodkował w pole karne, a Anton Kołosow uderzył głową piłkę i z 6 metrów przestrzelił. W rewanżu goście wyprowadzili kontrę, ale Aleksiej Rogaczow wybiegiem zażegnał niebezpieczeństwo.

Po przerwie pierwsi groźniejszą sytuację stworzyli elblążanie, lecz piłka po strzale Graczyka z narożnika pola karnego opuściła boisko. Pięć minut później najlepszy na boisku Graczyk, obsłużył Kiriłła Raduszkę, a ten mając przed sobą tylko bramkarza gości Kamila Beszczyńskiego nie potrafił skierować piłki do siatki. Z kolei po tej interwencji i zderzeniu Beszczyński doznał urazu żeber i musiał opuści boisko.
Wydawało się, że mecz w Elblągu zakończy się bez goli. Siarka decydujący cios zadała na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Jan Kowalski posłał z rzutu wolnego piłkę w pole karne, tam głową do elbląskiej bramki skierował ją Marcin Truszkowski.
Olimpia w doliczonym czasie gry miała jeszcze szansę na strzelenie wyrównującej bramki. Po strzale Graczyka piłka trafiła w słupek.

Olimpia Elbląg Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 Truszkowski (83); sędziował: Pożarowszczyk (Lublin); żółte kartki: Lewandowski, Pietrewicz (Olimpia), Sulkowski,Wolan, Stępień, Cichos (Siarka); widzów: 1200
Olimpia: Rogaczow — Broniarek, Ichim, Lewandowski, Ressel, Raduszko (80 Sedlewski), Kołosow, Pietrewicz, Graczyk, Skokowski (90 Lisiecki), Kopycki (79 Wierzba)