Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Przedstawiciele Liceum Plastycznego jadą do Turcji

2013-05-10 21:36:01 (ost. akt: 2013-05-10 17:00:59)
Wyjazd organizowany jest w ramach projektu  Art Connecting Us

Wyjazd organizowany jest w ramach projektu Art Connecting Us

Autor zdjęcia: arch. Liceum Plastyczne

Jeszcze tylko trzy dni zostały do wyjazdu uczniów i nauczycieli z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym do Turcji. Jest to już trzecie spotkanie w ramach projektu Art Connecting Us z programu Comenius. Pierwsze odbyło się w 2012 roku w Polsce, drugie w marcu 2013 w Portugalii, a teraz 13 maja lecimy do miejscowości Sakarya w Turcji. Bierze w nich udział 5 szkół partnerskich z Polski, Łotwy, Portugalii, Turcji i Włoch.

Nasi gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo artystycznych zadań obejmujących zagadnienia z designu - projektowanie ubrań, wystawę fotografii zrobionych przez uczniów naszych szkół i szczególnie ciekawe wyzwanie – naukę tureckiej sztuki Ebru, czyli tzw. malowanie na wodzie lub malowanie łyżkami.

Oprócz zajęć praktycznych będziemy mogli poznać się, dowiedzieć się o kulturach naszych krajów i zwiedzić piękne zabytki Stambułu, Sakarya i Iznik-Bursa. W programie jest zwiedzenie takich miejsc jak Muzea Atatürk i Hagia Sophia, Most Justinyen, Jezioro Sapanca, starożytne targowiska Serdivan i Kapalıçarşı Bazaar, Park Kent, Pałac Topkapı, Meczet Sułtana Ahmeda – słynny Błękitny Meczet, Wieża Galata, Plac Taksim i ulczka İstiklal, a oprócz tego galeria sztuki i wycieczka statkiem.

Jak widać plan na te pięć dni jest bardzo napięty, lecz w pełni pozwoli nam odkryć turecką architekturę, poznać dziedzictwo kulturowe i zapierającą dech naturę tego kraju. Będziemy starali się zgłębić artystyczną stronę Turcji i nauczyć się nowych technik malarskich, dzięki temu nasi uczniowie i nauczyciele będą mogli się rozwinąć i poszerzyć swój warsztat. Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana i pełna wrażeń przygoda.

Informacje o projekcie i osiągnięcia uczniów można znaleźć na stronie stworzonej na potrzeby projektu Art Connecting Us.
Joanna Jastrzębska
koordynator projektu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB