Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Codzienność na zdjęciach Krzysztofa Koseckiego

2013-05-11 16:02:08 (ost. akt: 2013-05-11 13:38:35)
Wystawę fotografii Krzysztofa Koseckiego można oglądać w CSE Światowid od 17 maja

Wystawę fotografii Krzysztofa Koseckiego można oglądać w CSE Światowid od 17 maja

Autor zdjęcia: CSE Światowid

„Codzienność” – to tytuł wystawy, którą od piątku, 17 maja, będzie można zobaczyć w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Krzysztof Kosecki, autor zdjęć, za temat obrał jesień życia i w swoich fotografiach sportretował podopiecznych elbląskiego Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka”.

Krzysztof Kosecki to fotograf-pasjonat i amator. Niestrudzenie utrwala ważne chwile w życiu naszego miasta i jego mieszkańców. Zdjęcia jego i innych elbląskich fotografów można znaleźć na stronie Foto-gazeta.pl. Wystawa "Codzienność" to już druga seria zdjęć z Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” i pierwszy samodzielny materiał Krzysztofa Koseckiego stamtąd. Poprzednią wystawę, prezentowaną również w „Światowidzie” – „Nasz czas” współtworzył z Cezariuszem Larmą.

- W odróżnieniu od pierwszej części "Nasz czas" tym razem chciałem się skupić na osobach starszych w życiu codziennym – mówi Krzysztof Kosecki. - Przedstawić ich pasje i zamiłowania, a także pokazać chwile z ich życia... to, czym się zajmują na co dzień.

Sam materiał powstawał przez kilka miesięcy, w tym czasie fotograf niejednokrotnie spotykał się z bohaterami, poznawał ich pasje, życiowe historie.
- Nie ukrywam, że można by było napisać niejedną książkę na podstawie ich biografii – dodaje.

Te ulotne chwile na zdjęciach mają odzwierciedlić ich samych, pokazać hart ducha, pozytywne podejście do życia oraz marzenia. Bo pomimo ciężkich chwil jakie im się zdarzają nie boją się marzyć. Są to osoby o słabym zdrowiu, niejednokrotnie z problemami z poruszaniem się, pamięcią, ale wciąż mające swoje cele.

- Chciałbym, aby te zdjęcia pozwoliły nam na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad tym, co nas czeka, jak widzimy siebie za X lat? Chciałbym również, aby otworzyły nam oczy na to, że często problemy jakie mamy w życiu codziennym to błahostki i należy cieszyć się każdą chwilą, każdym momentem... tak codziennie – tak tłumaczy ideę wystawy Krzysztof Kosecki.

Autora, opowiadającego o wystawie można zobaczyć w programie "Kultura w centrum". Na I piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” będzie można zobaczyć 17 wyjątkowych zdjęć. Ich bohaterowie będą obecni na wernisażu wystawy, który odbędzie się w CSE „Światowid” w piątek, 17 maja o godz. 17. Wstęp wolny.

Wystawa towarzyszy projektowi „Moja jesień ma kolor lata”, współfinansowanemu ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.
Edyta Jasiukiewicz
rzecznik CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB