Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Malowanie schodów przed Gimnazjum nr 5. Każdy może przyłączyć się do akcji

2013-05-12 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-11 15:25:17)
Gimnazjum nr 5 w Elblągu

Gimnazjum nr 5 w Elblągu

Autor zdjęcia: archiwum Światowida

Do udziału w akcji malowania schodów przed Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola w Elblągu Stowarzyszenie "Jantar" i Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zapraszają zarówno tych, którzy mają pomysł, co namalować, jak i tych, którzy przyłączą się już do samego kolorowania. Przedsięwzięcie to odbędzie się w ramach projektu "Kolorujemy Podwórka".

Jak mówią organizatorzy akcji, dla dużej części elblążan – dawnych i obecnych uczniów – schody przed Gimnazjum nr 5, to miejsce wiążące się z wieloma wspomnieniami czy skojarzeniami. Teraz ich oblicze nieco się odmieni i nabierze kolorów, choćby miało to być tylko na kilka dni – a przynajmniej do czasu najbliższego deszczu.
Jak powinny zostać przyozdobione pionowe części stopni? Wszyscy chętni elblążanie mogą dać upust swojej kreatywności.

Propozycje można nadsyłać mailowo na adres paulina.luczak@swiatowid.elblag.pl do 15 maja. Projektując taką niestandardową dekorację przestrzeni miejskiej, należy wziąć pod uwagę to, że zostanie ona wykonana przy pomocy farb plakatowych.

— Rysunek nie może więc posiadać zbyt wielu szczegółów, bo nie zdążymy go dokończyć w ciągu godziny — podkreśla Karolina Śluz, koordynator projektu Festiwal Przemysłów Kreatywnych. — Pomalujemy tylko pionowe części stopni, żeby nasza praca widoczna była z daleka, zwracała uwagę i cieszyła oczy nie tylko uczestników akcji, ale też przypadkowych przechodniów już po jej zakończeniu.

Wszystkich chętnych do pomocy przy wykonaniu pracy albo ciekawych finałowego efektu organizatorzy zapraszają na miejsce 23 maja. Malowanie rozpocznie się od 17.30 i potrwa godzinę.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB