Niedziela, 16 lutego 2020. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Wanda Johnson zaśpiewała w Mjazzdze

2013-05-12 18:00:23 (ost. akt: 2013-05-12 14:34:32)
W elbląskim klubie Mjazzga zaśpiewała Wanda Johnson

W elbląskim klubie Mjazzga zaśpiewała Wanda Johnson

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W piątek, w elbląskim klubie Mjazzga zaśpiewała Wanda Johnson, której towarzyszył zespół Shrimp City Slim Blues Band. Jak piszą krytycy, Wanda Johnson jest żywotną wokalistką o potężnym głosie, która w swej muzyce ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel.

Wanda Johnson urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie, w licznej rodzinie (ma osiem sióstr) o muzycznych tradycjach. Sama jednak śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę "Call Me Miss Wanda" wydała dopiero w roku 2003. Jej talent eksplodował trzy lata później, kiedy to wydała drugą w karierze płytę "Natural Resource", co zaowocowało zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata, Pocono Blues Festival.

Jej pierwsza wizyta w Polsce, w listopadzie 2008 r., okazała się olbrzymim sukcesem. Wandzia, jak pieszczotliwie ochrzcili ją towarzyszący jej polscy muzycy, absolutnie podbiła polską publiczność. Podobnie było, gdy powróciła z koncertami latem 2009 roku i w roku ubiegłym.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB