środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

12 komitetów chce wystartować w wyborach

2013-05-13 17:24:30 (ost. akt: 2013-05-13 17:26:40)
Elbląski ratusz

Elbląski ratusz

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Tylko do dzisiaj do Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Elblągu mogły zgłaszać się komitety wyborcze, które będą chciały wystawiać swoich kandydatów w przedterminowych wyborach. — W sumie mamy zgłoszonych 12 komitetów — informuje Piotr Goliszek, specjalista Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Elblągu.

KWW Wolny Elbląg, KWW Elbląski Komitet Oburzonych, KWW Partia Elblążan, KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, KWW Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, KWW Witolda Wróblewskiego, KW Ruch Palikota Elbląg +, KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, KW Platforma Obywatelska RP, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Naszą Partią Jest - Elbląg, KWW Elbląg to My - to nazwy zgłoszonych komitetów.

Pięć z nich to komitety wyborcze partii politycznych, pozostałe to komitety wyborcze wyborców. Rejestracja ośmiu zgłoszonych wczoraj komitetów potrwa maksymalnie trzy dni.

Przypomnijmy, że komitety wyborcze do 27 maja (do godz. 24) mogą zgłaszać miejskiej komisji wyborczej do zarejestrowania listy kandydatów na radnych, a do 31 maja (do godz. 24) kandydatów na prezydenta Elbląga.
Do 5 czerwca potrwa zgłaszanie kandydatów do składu obwodowych komisji wyborczych oraz składanie przez pełnomocników komitetów wyborczych wniosków o przydział nieodpłatnego czasu antenowego w programach telewizji publicznej i publicznego radia. Najpóźniej w tym dniu musi być podana do publicznej wiadomości (w formie obwieszczenia) informacja o numerach i granicach obwodów głosowania oraz wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, a miejska komisja przyzna numery zarejestrowanym listom kandydatów na radnych.
Kampania wyborcza zakończy się 21 czerwca o godz. 24. 23 czerwca lokale będą czynne w godz. od 8 do 22.
sw, rm

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Obserwator. #1084342 | 78.88.*.* 14 maj 2013 13:35

  @.. Edward Pukin.. Proszę pana uciekinierzy z PIS pod nazwą PJN - pomidorowa-jest-najważniejsza , nic nie osiągną w wyborach w naszym mieście .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Edward Pukin #1084309 | 83.25.*.* 14 maj 2013 13:03

  Elbląg potrzebuje szerszego spektrum samorządowego niż do tej pory. Przeciwstawne obozy bijące się o władzę, często zapatrzone w siebie, nie dostrzegają tych najsłabszych mieszkańców i małych organizacji, w których także tkwi ludzka skarbnica i potencjał twórczy. Zaproponowaliśmy, więc małym formacjom, aby powołać ogólnodostępny - także dla osób bezpartyjnych, komitet wyborców, którego ideą będzie Elbląg – nasza Mała Ojczyzna. Niektóre z nich uznały, że ich ideowość jest ważniejsza niż dobro wspólne miasta. Natomiast ten pomysł „zapalił” wśród młodych działaczy i sympatyków: Nowej Prawicy, Stronnictwa Demokratycznego oraz w mojej formacji - Polska Jest Najważniejsza a także wśród bezpartyjnych elblążan, którzy nie będąc zrzeszeni w partiach politycznych ani w stowarzyszeniach, chcą być aktywnymi na rzecz naszego miasta. Stąd ta nazwa symbolizująca ucieczkę od podziałów ideologicznych na rzecz dobra wspólnego, którym jest – Elbląg. KWW "Naszą partia jest - Elblag"

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kasia #1084170 | 78.8.*.* 14 maj 2013 11:21

  Może i PIS nie ch wygra te wybory.Jest tylko jeden jedyny warunek przynajmniej z mojej strony.Żeby pan Wilk już sobie odpuscił.Zreszta wybory i tak za rok na jesieni.Teraz tylko szkoda kasy.Ale tak namieszali ci od palikota że musimy teraz płacic za ich ruch.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ola ........................ #1084054 | 78.88.*.* 14 maj 2013 09:18

  TYLKO PIS MOŻE W NASZYM MIEŚCIE WYGRAĆ WYBORY, ZŁODZIEJI I PRZEKRĘTÓW WTEDY ROZLICZY .......................

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Nowa Prawica #1083611 | 93.105.*.* 13 maj 2013 19:23

  KWW Naszą Partią Jest - Elbląg to PJN, SD i Nowa Prawica.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz