Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Trauma - mocne brzmienie w Mjazzdze

2013-05-15 17:02:13 (ost. akt: 2013-05-15 14:14:59)

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

W sobotę (18.05) o godz. 20.15 po raz pierwszy w klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej w Elblągu zagra legenda rodzimej sceny metalowej, znany i ceniony na całym świecie zespół Trauma. Grupie towarzyszyły będą jeszcze dwa zespoły - lubelski Fanthrash i death metalowe komando z trójmiasta Manslaughter.

Zespół Trauma powstał 1988 roku w Elblągu pod nazwą Thanatos, pod którą muzycy zrealizowali dwa wydawnictwa demo - "Deo Optimo Maximo" z 1989 i "Out of Sanity" z 1990. Wiosną 1992 roku grupa zmieniła nazwę na Trauma i już w maju zarejestrowała demo pt. "Invisible Reality". W rok później wydawnictwo ukazało się dzięki Loud Out Records przy współpracy z Morbid Noizz Productions, zyskując uznanie na lokalnym rynku muzycznym. Kolejny krążek (na kasecie) - "Comedy Is Over" - ukazał się dopiero w 1996.

W 1998 roku ukazał się natomiast pierwszy mini album zespołu pt. "Daimonion", zarejestrowany w olsztyńskim Selani Studio. Album, wzbogacony o zremasterowane nagrania z "Invisible Reality", wydany został przez Pagan Records. Muzycy koncertowali też w Polsce.
Wiosną 2000 w Hertz Studio w Białymstoku zespół nagrał drugi studyjny album pt. "Suffocated In Slumber". W tym samym roku ukazała się też reedycja debiutanckiego albumu "Comedy Is Over", wydana na płycie CD.
Album "Suffocated In Slumber" okazał się dla grupy prawdziwym sukcesem, w krótkim czasie zainteresowała się nim niemiecka wytwórnia płytowa System Shock Records, wydała album w Europie. Wydawnictwo było promowane podczas Reign Forever World Tour w 2001 roku wraz z Decapitated oraz gospodarzem trasy grupą Vader. Podczas trasy zrealizowany został pierwszy album koncertowy grupy zatytułowany "Crash Test – Live", wydany dzięki Pagan Records.

W styczniu 2002 roku grupa odbyła trasę koncertową Expression Of Horror Tour wraz z grupami Devilyn i Misteria, a w kwietniu koncertowała w Niemczech i Holandii w ramach System Shock Over Europe Tour Part Two wraz z grupami Master, Krabathor oraz Xenomorph. W tym samym roku Trauma wystąpiła na objazdowym Thrash'em All Festival w Polsce wraz z grupami Monstrosity, Vomitory, Lost Soul, Sceptic, Dissenter i Contempt. Z początkiem 2003 grupa rozwiązała kontrakt z Pagan Records na rzecz Empire Records, dla której już w marcu (w Hertz Studio) tego samego roku zarejestrowała album pt. "Imperfect Like God". Kolejnym albumem nagranym przez zespół był "DetermiNation", którego premiera miała miejsce w 2005 roku. Dwa lata później na świat przyszło najnowsze "dziecko" Traumy LP pt. "Neurotic Mass".
Bilet na koncert kosztuje 25 zł.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB