Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Kup nowe mieszkanie i oddaj stare

2013-05-18 10:01:00 (ost. akt: 2013-05-18 09:18:25)
Swoje stare mieszkanie można zamienić na nowe, np. na Starym Mieście, z widokiem na rzekę

Swoje stare mieszkanie można zamienić na nowe, np. na Starym Mieście, z widokiem na rzekę

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zakończył się program "Rodzina na swoim", w ramach którego można było uzyskać preferencyjny kredyt na mieszkanie. Niestety, warunki, jakie trzeba było spełnić, ubiegając się o niego, sprawiły, że w naszym regionie niewiele rodzin z niego skorzystało. Rząd zapowiada teraz wprowadzenie kolejnych ulg w zakupie mieszkań, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy wejdą w życie. Co zrobić, by kupić nowe mieszkanie? Może oddać stare w rozliczeniu.

MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych - to nazwa rządowego projektu, który ma ułatwić młodym małżeństwom zakup własnego mieszkania.
— Taki jest projekt, ale czy rzeczywiście ten program zostanie wdrożony w życie, to trudno powiedzieć — ocenia Jarosław Kraiński, pośrednik w obrocie nieruchomościami z Elbląga. — A jeśli tak, to podobnie jak w poprzednim projekcie, niewielu elblążan będzie mogło z niego skorzystać z uwagi na ustalone limity.
Dlatego, zdaniem specjalisty, zamiast czekać na cud, lepiej teraz kupić nowe mieszkanie, a wykorzystując obecne ożywienie na rynku nieruchomości, pozbyć się jednocześnie swojego starego lokum. Można to zrobić samemu, można też skorzystać z oferty Zakładu Usług Budowlanych Mytych.

"Kup nowe - oddaj stare" — to program, dzięki któremu kupując nowe mieszkanie, swoje stare możemy oddać w rozliczeniu. Dzięki współpracy developera z ekspertami rynku nieruchomości i profesjonalnymi doradcami finansowymi, klient otrzymuje pomoc w skoordynowaniu całego procesu.
— Po prostu za nowe mieszkanie można zapłacić swoim starym lokalem — mówi Jacek Wełpa, specjalista ds. sprzedaży ZUB Mytych. — W ten sposób zapewniamy klientowi komfort i bezpieczeństwo, bo nabywca nie martwi się np., że nie zdąży sprzedać swojego starego lokalu.

Mieszkanie klienta, który chce skorzystać z programu rozliczeniowego, jest najpierw wyceniane przez rzeczoznawców z firmy BPN Nieruchomości.
— Wyznaczana jest wartość rynkowa danego lokalu, oparta na cenach transakcyjnych podobnych nieruchomości — wyjaśnia Jarosław Kraiński.
W rozliczeniu można oddać dowolne mieszkanie, także w kiepskim stanie technicznym lub w nie najlepszej lokalizacji.
— Jeśli określona cena będzie pasowała obu stronom, to transakcja zostanie sfinalizowana — informuje Kraiński. — Klient otrzymuje przy tym dodatkowy pakiet usług.

Przede wszystkim oddając mieszkanie w rozliczeniu, może nadal mieszkać w swoim starym "M" - do czasu wykończenia nowego lokum (nawet do dwóch miesięcy). Nie ponosi żadnych kosztów wyceny i przejęcia lokalu. A dodatkowo doradcy finansowi pomogą w uzyskaniu kredytu na pokrycie różnicy pomiędzy starym a nowym lokalem (rozliczane mieszkanie jest jednocześnie wkładem własnym).
— Zainteresowanie programem przekroczyło nasze oczekiwania, kilka umów już finalizujemy, choć oczywiście nie wszyscy zaakceptowali proponowaną przez nas cenę rynkową starego lokalu — dodaje pośrednik nieruchomości.
Z programu mogą korzystać mieszkańcy Elbląga i Braniewa.
rm

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hmmm #1089013 | 188.33.*.* 19 maj 2013 10:14

  Chyba nie ma za dużo chętnych.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kuba #1088428 | 46.186.*.* 18 maj 2013 12:41

  Najbardziej rozbawiło mnie zdanie,że klient:Nie ponosi żadnych kosztów wyceny i przejęcia lokalu".To świadczy o tym,że tzw. eksperci szukają frajerów.Bo jak można taką głupotę komuś wciskać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. * #1088359 | 78.8.*.* 18 maj 2013 10:58

  ..."rzeczoznawcy" z firmy już tak wycenią stare mieszkanie że nie będzie zbyt droższe od nowego...a jak stare jednak byłoby droższe to nie dojdzie do transakcji.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :):) #1088328 | 78.88.*.* 18 maj 2013 10:06

  a co jak stare mieszkanie jest droższe niż nowe ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz