Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Muzobus w Elblągu

2013-05-17 18:05:36 (ost. akt: 2013-05-17 15:09:37)
Jedną z ambasadorek projektu została Dorota Miśkiewicz

Jedną z ambasadorek projektu została Dorota Miśkiewicz

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Muzobus, który latem wraz z trenerami odwiedzi 16 miast w 16 województwach, 26 lipca zawita do Elbląga. Do udziału w tym wakacyjnym projekcie edukacyjnym zaprasza Narodowy Instytut Audiowizualny.


— W każdym z miast przeprowadzony zostanie jednodniowy warsztat dla nauczycieli, studentów, animatorów oraz edukatorów zajmujących się edukacją muzyczną — zapowiadają realizatorzy projektu. — Rejestracja na szkolenia ruszyła 13 maja i potrwa do 3 lipca.


Elbląg Muzobus odwiedzi 26 lipca - zajęcia odbędą się w Ratuszu Staromiejskim.

— Część zajęć zostanie przeprowadzona w sali warsztatowej, a część – w plenerze — informują organizatorzy. — Ich program obejmuje nagrywanie dźwięku, naukę podstawowej obsługi programu do jego montażu, metody aktywnego słuchania, spacer akustyczny oraz podstawy rytmiki. 


Pod czujnym okiem trenerów uczestnicy warsztatów stworzą 16 miniatur muzycznych, które następnie zostaną wydane w formie płyty, przygotowanej i zmontowanej przez Piotra Waglewskiego (EMADE). Nagrania będą również naniesione na muzyczną mapę Polski, dostępną na stronie Muzykoteki Szkolnej.

— Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach Muzobus, chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.muzykotekaszkolna.pl — zachęcają realizatorzy projektu.


Uczestnicy szkoleń będą mieli szansę na wygranie iPoda Shuffle, słuchawek lub wydawnictw NInA.
Oprócz cyklu szkoleń przygotowane są też mini-warsztaty muzyczne, które będą towarzyszyły tegorocznej akcji Lato z Radiem. Do wspólnych muzycznych poszukiwań organizatorzy zachęcają nie tylko nauczycieli i edukatorów, ale całe rodziny.
Ambasadorami projektu zostali: Urszula Dudziak, Dorota Miśkiewicz, Paula i Karol, Artur Rojek, Kasia Stankiewicz oraz Piotr Waglewski EMADE.
Organizatorem warsztatów Muzobus jest Narodowy Instytut Audiowizualny. Lokalnymi partnerami akcji są instytucje samorządowe oraz instytucje kultury.
jago


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB