środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Tabu w klubie dyskusyjnym

2013-05-19 18:03:43 (ost. akt: 2013-05-19 14:15:10)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W czwartek (23.05) o godzinie 19 elbląskie kino Światowid zaprasza na kolejną odsłonę Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka. Tym razem będzie można obejrzeć dramat "Tabu" w reż. Miguela Gomesa – nostalgiczną opowieść o miłości, przeszłości i przemijaniu.

Po przejściu na emeryturę Pilar stara się nadać sens swojemu życiu. Działa na rzecz biednych, bierze udział w akcjach charytatywnych i marszach pokojowych, pomaga też swojej ekscentrycznej sąsiadce - Aurorze, uzależnionej od hazardu. Starsza pani przychodzi do mieszkania Pilar zawsze, kiedy wpada w tarapaty lub chce pożalić się na swą pokojówkę, czarnoskórą Santę, którą podejrzewa o praktykowanie czarnej magii. Kiedy Aurora podupada na zdrowiu, prosi, żeby Pilar i Santa odnalazły pewnego mężczyznę. Okazuje się, że to ukochany Aurory z lat jej burzliwej młodości. Opowiada on kobietom niesamowitą historię o miłości i zbrodni rodem z filmów przygodowych. Cofamy się w czasie o pięćdziesiąt lat, kiedy Aurora była posiadaczką wielkiej farmy w Afryce...
Uznane przez prestiżowy magazyn filmowy "Sight and Sound" za jeden z najlepszych filmów 2012 roku "Tabu", to niebanalny, czarno-biały melodramat, nawiązujący do złotej ery kina. Reżyser Miguel Gomez składa swoim obrazem hołd klasycznemu Hollywood oraz kinu niememu. Operuje znanymi środkami w twórczy sposób - bawiąc się nimi, tworzy coś zupełnie nowego i świeżego: opowieść tętniącą życiem, oryginalną i romantyczną.
Bilet kosztuje 8 zł.
jago

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB