Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Kolor niebieski - wernisaż

2013-05-20 11:04:48 (ost. akt: 2013-05-20 11:11:11)

Autor zdjęcia: S. Florek

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej Kolor - Niebieski, która odbędzie się 21 maja o godz.18.00 w CSE Światowid.

W tym roku odbyła się już druga edycja tego konkursu fotograficznego skierowanego do uczniów gimnazjum. Konkurs powstał z myślą o ambitnych, kreatywnych, młodych ludziach pełnych energii, dla których fotografia jest sposobem na wyrażenie swoich pragnień, lęków lub sposobem na przekazanie obserwacji taczającego nas świata. Na konkurs spłynęło 107 prac od uczniów z gimnazjów z całej Polski.
Komisja w składzie: Tomasz Misiuk, Miłosz Kulawiak, Roma Jaruszewska i Artur Kalinowski przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia.

I nagrodę zdobyły zdjęcia Hanny Pydynowskiej: „Niebieski dla spragnionych”, „Niebieski dla zakręconych” z Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu

II miejsce zdobyła Wiktoria Zientkiewicz za pracę: ''Moje koszule'' z Gimnazjum w Zespole Szkół w Sztutowie

III miejsce Karolina Brzezińska za pracę ''Klamerki'' z Gimnazjum w Zespole Szkół w Sztutowie

Wyróżnienia zdobyli:
Marczyk Aleksandra - za prace „Blue”z Gimnazjum nr 29 im. J. Twardowskiego w Łodzi, Agata  Grzesz za pracę "Kolor niebieski” z Gimnazjum nr 3 w Elblągu
Szymon Florek za pracę „Szyb” z Zespołu Szkół nr 18 Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Zabrzu.

Na wystawie zostaną wręczony nagrody i dyplomy. Zobaczyć będzie można również zdjęcia z warsztatów fotograficznych organizowanych przez Stowarzyszenie TalentArt działające przy Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Warsztaty prowadzone są w 3 gimnazjach Elbląga i 3 z Powiatu Elbląskiego dzięki dofinansowaniu ze środków Prezydenta Miasta Elbląg w ramach zadania „Wspieranie projektów z zakresu edukacji kulturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem programów skierowanych do dzieci i młodzieży” oraz Starosty Elbląskiego w ramach zadania „Działania na rzecz edukacji kulturalnej oraz artystycznej wśród dzieci i młodzieży wiejskiej w powiecie elbląskim”.
Krystyna Brinkiewicz

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB