środa, 21 sierpnia 2019. Imieniny Franciszka, Kazimiery, Ruty

Solidarność żąda od komisarza wstrzymania decyzji o konkursach

2013-05-20 14:02:08 (ost. akt: 2013-05-20 14:04:17)
Jan Fiodorowicz, przewodniczący ZR NSZZ Solidarność w Elblągu

Jan Fiodorowicz, przewodniczący ZR NSZZ Solidarność w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Elbląska Solidarność wystosowała protest do Marka Bojarskiego pełniącego obowiązki prezydenta Elbląga, w którym domaga się wstrzymania decyzji w sprawie rozpisania konkursów na dyrektorów placówek oświatowych na terenie Elbląga. Poniżej treść protestu.

Region Elbląski NSZZ Solidarność żąda niezwłocznego wstrzymania wykonania podjętych przez Pana decyzji dotyczących rozpisania konkursów na dyrektorów placówek oświatowych na terenie Elbląga.

Rozpoczynając pełnienie obowiązków stwierdził Pan, że „Jest to oczywiście sytuacja kryzysowa, dlatego moim głównym zadaniem jest przygotować Elbląg do wyborów i zapewnić sprawne funkcjonowanie miasta. Jednak wszelkie decyzje, które skutkować będą na lata następne, uważam, należeć będą do następnych władz”.

Słowa te nadal są publikowane na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Elblągu, jako deklaracja urzędnika mającego w okresie przejściowym zagwarantować normalne funkcjonowanie miasta. Przekaz złożonej przez Pana deklaracji jest jasny i czytelny. Deklaracja powyższa gwarantuje więc powstrzymanie się przez Pana od podejmowania decyzji perspektywicznych. Takimi bezsprzecznie są nominacje na stanowiska zarządzające w placówkach oświatowych.

Podjęte przez Pana decyzje dotyczące rozpisania konkursów w placówkach oświatowych stoją w jawnej sprzeczności z powyższą deklaracją. Stanowią one naruszenie zasad etyki sprawowanego stanowiska. Również bliski czas jaki pozostał do przedterminowych wyborów nie wymusza konieczności rozpisywania konkursów. W opinii mieszkańców Elbląga decyzje takie posiadają więc wyłącznie charakter polityczny i koniunkturalny co jest nie do zaakceptowania dla Społeczeństwa Elbląga.

Stawiamy pytanie o przyczynę odmiennego w stosunku do pierwotnych deklaracji postępowania Pana Komisarza – Społeczeństwu Elbląga należy się w tym względzie z Pana strony pełne wytłumaczenie. Niniejszym przyłączamy się do skierowanych na Pana ręce apeli innych środowisk dotyczących konkursów na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych w Elblągu żądając niezwłocznego wycofania decyzji rozpoczynających procedurę konkursową.
Jan Fiodorowicz
Przewodniczący NSZZ Solidarność
Zarząd Regionu Elbląg


Treść żądania skierowanego do Marka Bojarskiego


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ss #1090037 | 89.77.*.* 20 maj 2013 14:13

    Walczcie o pracujących , bo płaca składki na zwiazek, a bezrobotnych macie w d.... . Ile Pan przewodniczacy ma pensji, bo mi sie wydaje, ze ok tego co bierze prezydent Elblaga?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz