Niedziela, 15 września 2019. Imieniny Albina, Lolity, Ronalda

Terminy konkursów na dyrektorów jednak przesunięte

2013-05-20 14:17:00 (ost. akt: 2013-05-20 14:25:27)
Elbląski ratusz

Elbląski ratusz

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Termin składania ofert w konkursach na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych został przesunięty do 2 sierpnia. To efekt dzisiejszego spotkania komisarza Marka Bojarskiego z przedstawicielami komitetów wyborczych.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Solidarnej Polski, Wolnego Elbląga, Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Nie spodziewałem się, że moja decyzja w sprawie ogłoszenia konkursów wywoła takie emocje — mówi Marek Bojarski pełniący obowiązki prezydenta Elbląga. — Dlatego zaprosiłem dziś państwa, aby przedstawić prawne możliwości dotyczące wyłonienia dyrektorów placówek oświatowych. Chciałbym, żebyśmy wspólnie podjęli najlepszą decyzję.

Dariusz Targoński, z-ca dyrektora Departamentu Edukacji przedstawił możliwe sposoby przeprowadzenia konkursów. A są to: przedłużenie kadencji o rok, przedłużenie kadencji o dwa lata, przedłużenie kadencji na kolejnych pięć lat, odwołanie konkursów i rozpisanie go przez nowego prezydenta oraz przedłużenie terminu składania ofert do 2 sierpnia (wtedy konkursy powinny zostać rozstrzygnięte najpóźniej 23 sierpnia).

Wszyscy uczestnicy spotkania jednogłośnie zdecydowali, że procedura konkursowa nie zostanie wstrzymana, zaś w dokumentach zmieniony zostanie jedynie zapis dotyczący terminu składania ofert – na 2 sierpnia. Dzięki temu, kandydatów wyłonionych przez komisje konkursowe, akceptować będą już nowe władze, wybrane przez elblążan.
kmf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Precz z Soja #1090489 | 93.154.*.* 20 maj 2013 23:01

  KONIEC RZADOW SOI.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. asuan #1090341 | 5.185.*.* 20 maj 2013 20:05

  Brawo dla Pana Jerzego Wilka z Pisu, ze skrzyknal wszystkich i nie pozwolil platformie na kolejny "konkurs". Ten Pan coraz bardziej mnie przekonuje. Zamiast bicia piany konkretne dzialania.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. rozczarowanie decyzją #1090335 | 77.253.*.* 20 maj 2013 19:59

  albo PO się wystraszyło krzyku, że już całkowicie nie będzie miało poparcia, albo machnęło ręką na takie tam konkursy w oświacie, wszyscy inni maja nadzieję, że wygrają i wtedy oni będą rozdawać karty (ktoś z nich na pewno, inni się zdziwią i może nawet pożałują), tylko w tym wszystkim nikt nie pomyślał o tych 12 dyrektorach - jaka to nerwówka i niepewność przez całe wakacje (oczywiście w przypadku tych, którzy zdecydowani byli kontynuować swoją pracę przez następną kadencję), nikt ich nie pytał o zdanie i o odczucia, nikt ich nie zapytał, co oni o tym sądzą, współczuję życia w niepewności przez dwa miesiące a wydaję mi się, że ewentualne przekazanie placówki następcy to też wymaga czasu, a przygotowanie projektu na nowy rok szkolny i całej organizacji? dyrektorzy zaczynają swoja pracę po 15 sierpnia na następny rok a tu do 23 nie wiadomo - będę dyrektorem, czy nie będę dyrektorem? Tu nikt nie pomyślał o placówkach i ich przygotowaniu na początek roku, tu każdy myślał o stołkach - takie moje zdanie, bo co to za różnica kto będzie prezydentem a kto w radzie miejskiej - oni nie są w komisjach konkursowych, z urzędu są tylko trzy osoby (no nawet niech będzie jeden z prezydentów), to jeszcze są dwie z kuratorium i po jednej z rady pedagogicznej, rodziców i wszelkiej maści związków zawodowych, poza tym nauczyciele w tych placówkach też będą zyc w niepewności przez dwa miesiące - szkoda gadać więcej....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. * #1090161 | 78.8.*.* 20 maj 2013 16:28

  ...widać przydało się referendum i władza nie jest już tak arogancka jak za pana Nowaczyka :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz