Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Eksperymenty i doświadczenia w SP 1

2013-05-20 19:03:24 (ost. akt: 2013-05-20 17:26:41)
Eksperymenty i doświadczenia wzbudzają w dzieciach ciekawość

Eksperymenty i doświadczenia wzbudzają w dzieciach ciekawość

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Eksperymenty i doświadczenia wzbudzają w dzieciach ciekawość — przekonywali organizatorzy Festiwalu Nauk, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu.

W imprezie wzięły udział nie tylko dzieci ze szkół podstawowych, ale także gimnazjaliści, licealiści i jeden przedszkolak.

— Forma przekazywania wiedzy odgrywa znaczącą rolę w wychowaniu — podkreśla Marcin Konic, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. — Eksperymenty i doświadczenia wzbudzają w dzieciach ciekawość, wrażliwość i chęć dalszego poznawania świata. Poza tym nauka w postaci zabaw i różnego rodzaju gier najlepiej zapada w pamięć maluchów.

Głównym celem Festiwalu Nauk było zainteresowanie najmłodszych naukami ścisłymi.

— Szkoła podstawowa to doskonały okres na to, żeby zainteresować młodego człowieka przyrodą — kontynuuje dyrektor Konic. — W dzisiejszych czasach, w Polsce, trzeba promować kierunki matematyczne, fizyczne i chemiczne. Absolwenci szkół średnich wciąż wybierają studia humanistyczne, chociaż o pracę łatwiej po ukończeniu studiów technicznych.

Z ciekawą kolekcją zatopionych w pleksi pajęczaków wystąpił również przedszkolak.  

— Mamy nadzieje, że Festiwal Nauk na trwałe wpisze się w tradycje naszej szkoły — mówi Małgorzata Światkowska, nauczycielka w SP nr 1 i jedna z organizatorek Festiwalu Nauk. — Do naszego konkursu zgłosiło się wielu chętnych. Dzieci, które zaprezentują najciekawsze pokazy naukowe, będą miały możliwość zaprezentowania ich również na forum całego miasta podczas Festiwalu Bałtyckiego.

mp

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB