Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Czy zabytkowy tramwaj wróci na Stare Miasto?

2013-05-21 12:05:27 (ost. akt: 2013-05-21 11:52:00)
Ustawiony na Starym Rynku tramwaj cieszył się dużym zainteresowaniem turystów

Ustawiony na Starym Rynku tramwaj cieszył się dużym zainteresowaniem turystów

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Czy w nadchodzące wakacje zabytkowy tramwaj typu 5N ponownie stanie przed Bramą Targową na elbląskiej starówce? Decyzja jeszcze nie zapadła.

— Zabytkowy tramwaj ustawiony na Starym Mieście jest niewątpliwie atrakcją, ale nie jest to tania operacja — zauważa Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
I jak dodaje, trwają rozmowy w tej sprawie. Decyzja, na razie, nie zapadła. Koszt ustawienia tramwaju na starówce to wydatek ok. 3,5 tys. zł.
Latem ub. roku tramwaj typu 5N stanął na specjalnej konstrukcji szynowej przed Bramą Targową. Przez całe lato był dostępny dla mieszkańców i turystów, a w nocy pilnowany był przez ochroniarza. Był świetnym miejscem do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Dodatkowo pełnił rolę kawiarenki jednej z elbląskich restauracji.
— Ten pomysł zbierał pozytywne, pochlebne komentarze. Tramwaj cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych pasażerów — wspomina Ryszard Murawski, zastępca dyrektora Tramwajów Elbląskich.
Zabytkowy tramwaj jest gotowy do tego, by w każdej chwili wrócić na starówkę. — Nie będzie żadnych problemów — mówi Murawski. — Prowadzimy rozmowy z Departamentem Komunikacji Społecznej w tej sprawie — dodaje.

Także sami elblążanie, jak wynika z naszej sondy na www.dziennikelblaski.pl, chcieliby powrotu tramwaju przed Bramę Targową. Na tak było 86 proc. głosujących, a na nie zaledwie 12 proc.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nnyds #1091553 | 78.88.*.* 21 maj 2013 21:43

    A po co zabierali? Od kiedy to tramwaj zimą przestaje byc atrakcją turystyczną? Najnormalniej w świecie ktoś zarabia na tych przenosinach, innego racjonalnego wyjaśnienia nie ma.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. KUba #1091376 | 77.114.*.* 21 maj 2013 20:01

    Tylko czemu używać do tego jedynego sprawnego wagonu zabytkowego? W zajezdni stoją jeszcze dwa wagony, które po małym remoncie znakomicie można wykorzystać w tym celu :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz