Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Olimpia 2004 Elbląg przegrała z Dębem w Dąbrowie Białostockiej 0:2

2013-05-22 22:10:06 (ost. akt: 2013-05-22 22:16:03)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

III-ligowcy rozegrali dzisiaj zaległe mecze z 14 kwietnia, które wtedy nie doszły do skutku z powodu niesprzyjającej pogody. Piłkarze Olimpii 2004 Elbląg przegrali z Dębem w Dąbrowie Białostockiej 0:2, tracąc bramki w ciągu 10 minut.

Osłabiona po zimowych odejściach Olimpia 2004 Elbląg coraz częściej traci punkty i powoli przestaje się liczyć w walce o pierwsze miejsce, jedyne, które daje awans do II ligi.

W środę (22.05) w zaległym meczu z 14 kwietnia elblążanie przegrali w Dąbrowie Białostockiej z Dębem 0:2. Nie bez znaczenia był fakt, że Olimpia 2004 musiała radzić sobie bez Jacka Czerniewskiego (kartki), Daniela Barana (przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w plażowej piłce nożnej), Roberta Zielińskiego i Tomasza Kowalczyka (nie mogli pojechać na mecz ze względu na szkołę).
— W naszym zespole zadebiutowali Ariel Gortatowski i Jakub Gortat. Obaj pojawili się na boisku w drugiej połowie meczu — mówi trener gości Stanisław Fijarczyk.

Olimpia 2004 w pierwszej połowie przeważała. Na listę strzelców mogli się wpisać Paweł Nowosielski i Grzegorz Miecznik - po ich uderzeniach gospodarzy uratowała interwencja bramkarza.
— Po przerwie, jeszcze do 70 minuty toczyliśmy wyrównaną walkę. Mieliśmy także okazję, by zdobyć bramkę. Paweł Nowosielski przestrzelił z woleja z 7 metrów — mówi trener Fijarczyk.
Dąb, który broni się przed spadkiem, w ciągu 10 minut zdobył dwa gole i tym samym przesądził o swoim zwycięstwie.

Dąb Dąbrowa Białostocka - Olimpia 2004 Elbląg 2:0 (0:0)
1:0 — Bondziul (73), 2:0 — Łapiński (83)
Olimpia 2004: Imianowski — Brzezicki, Szawara, Firlej (80 Świniarski), D. Zieliński, Nowosielski (68 Gortatowski), Liszko, Skierkowski, Miecznik, Sawicki (85 Urbański), Sadowski

Pozostałe dzisiejszych wyników: Warmia Grajewo — Start Działdowo 1:1, Huragan Morąg — Płomień Ełk 4:3, Motor Lubawa — Olimpia Zambrów 0:0, ŁKS Łomża — Mrągowia Mrągowo kończy się o godz. 21.