Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Festiwal Młodego Odkrywcy. By zainteresować młodzież naukami przyrodniczymi

2013-05-25 18:05:27 (ost. akt: 2013-05-25 12:06:12)
Ubiegłoroczny festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem

Ubiegłoroczny festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem

Autor zdjęcia: ZPB-Innowacje

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych EURO-LINK zaprasza na Festiwal Młodego Odkrywcy, który odbędzie się 13 czerwca, w godzinach 10-14 w Centrum Sportowo-Biznesowym przy al. Grunwaldzkiej 135. Festiwal organizowany jest w ramach projektu „ZPB-Innowacje”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ideą Festiwalu jest zwiększenie zainteresowania młodzieży naukami przyrodniczymi oraz szeroko pojęta edukacja rówieśnicza. Podczas imprezy uczestnicy będą mieli szansę samodzielnie przeprowadzić doświadczenia na ponad 20 stacjach eksperymentalnych, zaś w rolę instruktorów wcielą się uczniowie, na co dzień biorący udział w zajęciach ZPB - wszystko pod nadzorem nauczycieli prowadzących te zajęcia.

W ubiegłym roku nasze stowarzyszenie we współpracy z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Elblągu zorganizowało podobny festiwal dla uczniów elbląskich szkół podstawowych i gimnazjów (Festiwal Odkrywców). W imprezie wzięło udział ponad 1000 osób, które miały okazję zobaczyć ciekawe eksperymenty takie jak: tworzenie wulkanów w probówce, wykorzystanie energii z owoców czy doświadczenia z suchym lodem.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie ubiegłorocznym wydarzeniem postanowiliśmy rozszerzyć skalę tegorocznego Festiwalu Młodego Odkrywcy. W programie przewidzieliśmy jeszcze więcej niesamowitych doświadczeń, występy artystyczne (zespół Szalone Nutki oraz grupa taneczna Mażoretki), a także postanowiliśmy zwiększyć ilość zaproszonych placówek. Festiwal rozpocznie się o godzinie 10., natomiast o 12. nastąpi oficjalne otwarcie z
udziałem zaproszonych gości z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Urzędu Miasta w Elblągu.
Katarzyna Hanusik
koordynator Festiwalu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB