Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Olimpia 2004 Elbląg wygrała z Turem Bielsk Podlaski 1:0

2013-05-25 17:18:27 (ost. akt: 2013-05-25 17:35:44)

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Olimpii 2004 Elbląg pokonali Tura Bielsk Podlaski 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jacek Czerniewski w 41. minucie.

W pierwszej części spotkania kibice byli świadkami wyrównanego pojedynku. Obie drużyny grały ofensywnie, a tuż przed przerwą padł jedyny gol w tym spotkaniu. Jacek Czerniewski strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza gości.

Tur także miał sytuacje do zmiany wyniku. Dwukrotnie w elbląskiej bramce świetnie zachował się Mateusz Imianowski. W 10. min obronił strzał Mateusza Jakubowskiego sprzed pola karnego, a tuż przed końcem pierwszej połowy sparował piłkę po uderzeniu z kilku metrów Pawła Łochnickiego.

Goście najlepszą sytuację do wyrównania mieli w 66. minucie. Tomasz Szawara wybił piłkę zmierzającą do bramki. W 73. min to elblążanie byli blisko zdobycia gola. Paweł Nowosielski strzelił z 17 m, lecz bramkarz Tura nie dał się zaskoczyć.

- Z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo. Cieszy mnie postawa młodzieży, który walczyła bardzo ambitnie i zostawiła dużo serca na boisku - podsumował trener gospodarzy Stanisław Fijarczyk.

Olimpia 2004 Elbląg - Tur Bielsk Podlaski 1:0 (1:0)
1:0 - Czerniewski (41)
Olimpia 2004: Imianowski - Szawara, Czerniewski (78 Śmigielski), D. Zieliński, Miecznik, Sawicki (72 Nowosielski), Skierkowski, Liszko (70 R. Zieliński), Firlej, Sadowski (60 Kowalczyk), Brzezicki