Udana inauguracja sezonu wrotkarskiego elblążan

2013-05-28 13:03:41 (ost. akt: 2013-05-28 12:32:03)
W Tomaszowie Lubelskim wystartowali najlepsi wrotkarze w kraju

Autor zdjęcia: UKS Viking

W minioną niedzielę w Tomaszowie Lubelskim odbyły się dwie imprezy wrotkarskie o zasięgu ogólnopolskim: Ogólnopolskie Zawody Wrotkarskie – „Puchar Lubelszczyzny - Mistrzostwa Województwa Lubelskiego” dla młodszych roczników oraz Mistrzostwa Polski w półmaratonie dla starszych kategorii. Areną zmagań wrotkarzy była trasa uliczna w centrum miasta o łącznej długości 2333m.

W obu imprezach swój udział, wśród czołowych klubów z kraju, zaznaczyli wrotkarze z województwa warmińsko-mazurskiego z UKS „Viking” Elbląg, K.S „Orzeł” Elbląg oraz W.M.K.S Olsztyn. Krajową stawkę uzupełnili zawodnicy z Ukrainy. Bardzo dobre wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych zanotowali elblążanie z UKS „Viking” działającego przy Szkole Podstawowej nr 12, dla których były to zawody inaugurujące tegoroczny sezon wrotkarski.

Mistrzostwa Polski we wrotkarskim półmaratonie zgromadziły na starcie 101 zawodniczek i zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Miłym akcentem dla elblążan były czołowe lokaty uzyskane przez zawodników UKS „Viking” w kategorii juniorów B i A. Łukasz Mazurek startując w kategorii open zajął VII miejsce, a w kategorii junior A - I miejsce i zdobył tytuł mistrza Polski. W tej samej kategorii - Mateusz Brydziński był trzeci. Marcin Bachanek w kategorii open zajął VI m a w kategorii junior B - II miejsce i zdobył tytuł wicemistrza Polski.

W zawodach brali także udział zawodnicy KS Orzeł, spośród których Paweł Toruń zajął VIII miejsce w kategorii open a w klasyfikacji juniorów A był czwarty. Natomiast Piotr Sowa uplasował się odpowiednio na 10 miejscu w kategorii open i 5 miejscu w kategorii junior A. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyć mogą czasy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W Ogólnopolskich Zawodach Wrotkarskich – „Puchar Lubelszczyzny” bardzo dobre miejsca zajmowali wrotkarze Vikinga. W kategorii junior D-chł. - 2333m pierwszy był Jakub Obrębski (05:51), a drugi Maciej Jank (06:04). W kategorii juniorki C- dz. - 4666m drugą lokatę zajęła Iga Wojtasik (11:39), 10 — Honorata Bednarczyk (12:58), a 12 — Wiktoria Słowikowska (13:16). Natomiast w kategorii junior C-chł. - 4666m szósty był Jakub Konieczki (11:47), a dziewiąty Paweł Ostrowski (12:26).

Wyniki w tych kategoriach nie w pełni satysfakcjonowały i odzwierciedlały możliwości i aktualną dyspozycję zawodników, a w uzyskaniu lepszych lokat przeszkodził opad deszczu. Kolejną wrotkarską imprezą będą Uliczne Mistrzostwa kraju, które odbędą się 8-9 czerwca w Dusznikach Zdroju.