Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Dwie zawodniczki Elwo Etna powołane do reprezentacji Polski

2013-05-29 13:03:53 (ost. akt: 2013-05-29 13:26:01)
Małgorzata Gawryołek trenuje regularnie piłkę nożną od czterech lat 


Małgorzata Gawryołek trenuje regularnie piłkę nożną od czterech lat 


Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Małgorzata Gawryołek nie jest jedyną piłkarką Elwo Etna Elbląg, której chce przyjrzeć się selekcjoner polskiej reprezentacji w futsalu. Na liście zawodniczek powołanych przez Piotra Siudzińskiego jest także Karolina Orłowska. W trakcie zgrupowania w Siemiatyczach (12-16.06) kadrowiczki rozegrają dwa sparingi z wicemistrzem Polski w futsalu Orionem-Kresowiak Siemiatycze.

— Nie spodziewałam się powołania do reprezentacji — mówi 26-letnia Małgorzata Gawryołek, która uprawianie sportu łączy z pracą w agencji reklamowej.
Systematyczne treningi rozpoczęła dość późno, bo zaledwie cztery lata temu. Właśnie wtedy w Elblągu powstała kobieca drużyna Elwo Etna.
— Wcześniej w naszym mieście nie było możliwości, żeby dziewczyny mogły trenować piłkę nożną. A ja lubiłam grać w piłkę od dzieciństwa, to moja pasja. Żonglowałam piłką przed blokiem zamiast grać w gumę — wspomina.

— Gdy dowiedziałam się, że powstaje taka drużyna od razu się zgłosiłam.

Nie od razu jednak stanęła w bramce. Na początku występowała w polu.
— O wszystkim zadecydował przypadek — opowiada. — Tak się złożyło, że nasza bramkarka złamała rękę, a miałyśmy turniej. Z koniecznością ją zastąpiłam, nie wpuściłam żadnego gola i zostałam już w bramce.

Wśród powołanych na czerwcowe zgrupowanie jest jeszcze jedna bramkarka, Karolina Klabis.
— Na co dzień występuje w Golu Częstochowa, bierze również udział w rozgrywkach na trawie. To o wiele bardziej doświadczona zawodniczka ode mnie — mówi Gawryołek. — Generalnie większość powołanych dziewczyn jest z południa kraju, gdzie kobiecy futbol jest bardziej rozwinięty.

Powołaniami dla elbląskich piłkarek nie jest zaskoczony menedżer Elwo Etna Zbigniew Urbaniak.
— Zasłużyły na nie, bo ich umiejętności są wysokie — mówi. — Są prawdziwymi tytanami pracy, nigdy nic nie robią na pół gwizdka, a dają z siebie wszystko. Karolina szkoli także nasze juniorki i te są w nią wpatrzone jak w obrazek. To, gdzie dzisiaj są dziewczyny, to także zasługa trenerów: Piotra Sieńczaka, Macieja Chwoszcza i Przemysława Marusy — dodaje.


Największym sukcesem Elwo Etny jest zdobycie brązowego medalu w mistrzostwach Polski w futsalu w 2012 r. Gawryołek została wyróżniona w sezonie 2010/11 tytułem najlepszej bramkarki I ligi futsalu.
Arkadiusz Kolpert

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB