Niedziela, 16 lutego 2020. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Peter J. Birch w czerwcu wystąpi w Mjazzdze

2013-05-31 11:30:31 (ost. akt: 2013-05-31 11:33:31)
Podczas koncertu w Mjazzdze będzie mnóstwo pięknych melodii w wykonaniu Petera J. Bircha

Podczas koncertu w Mjazzdze będzie mnóstwo pięknych melodii w wykonaniu Petera J. Bircha

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Już 5 czerwca o godz. 20.15 w elbląskim klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej wystąpi Peter J. Birch. Podczas tego koncertu nie będzie "ciężkich riffów", ale za to mnóstwo pięknych melodii w wykonaniu tego barda.

Przełom 2012 i 2013 roku był dla Petera J. Bircha niezwykle udany. Jego płyta "When The Sun’s Risin’ Over The Town" zebrała znakomite recenzje i pojawiała się często w rozgłośniach radiowych.
 Peter J. Birch naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński i pochodzi z Wołowa na Dolnym Śląsku. Od najmłodszych lat interesował się muzyką. Pierwszym poważniejszym zespołem, w którym grał na perkusji i współkomponował utwory, było more than three. Trio pozostawiło po sobie epkę "Octoberclock" (Every Color, 2008) oraz nagraną płytę, która nie ukazała się oficjalnie.

Równocześnie Peter tworzył już swoje pierwsze solowe utwory na gitarze akustycznej. Doprowadziło to do nagrania pierwszej epki "In My Island" (Locco/ Borówka Music, 2009). Lata 2010-2011 to wzmożona aktywność koncertowa jako Peter J. Birch. Piotr koncertuje razem z takimi artystami jak: Lech Janerka, Czesław Mozil, Iowa Super Soccer, Twilite, Loco Star, Janek Samołyk, Let The Boy Decide, Please The Trees, ET Tumason i inni. Występuje też na Heineken Opener Festiwal oraz w radiowej Trójce i Roxy FM. Ponadto od 2010 współtworzy zespół Turnip Farm, z którym jako perkusista nagrał dwie płyty: "All The Tangled Girls" i "The Great Division". Gościnnie udziela się także w projekcie "Break Horses". Lata 2011 i 2012 to prace nad pełnowymiarową debiutancką płytą w studiu Perlazza.

W międzyczasie pojawiają się pierwsze koncerty zagraniczne – we Włoszech, Czechach, Niemczech, na Litwie i Łotwie.
Prace nad debiutanckim albumem zakończyły się jesienią 2012, a jego oficjalna premiera to 17 stycznia 2013 – w dzień 22. urodzin Piotra. Singiel "Too Far From The Train", promujący płytę, był piosenką dnia w radiowej Trójce, natomiast utwór "Claudette" został wyróżniony w ten sam sposób w pierwszym programie Polskiego Radia.

Aktualnie Peter J. Birch skupia się nad promocją płyty oraz przygotowuje zespołową odsłonę swojej koncertowej twórczości pod nazwą Peter J. Birch and His River Boat Band.
Bilety na koncert w cenie 10 zł są do nabycia w klubie.
Jarosław Grabarczyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB