środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Piątka dla każdego. Biegać każdy może...

2013-05-31 20:07:52 (ost. akt: 2013-05-31 14:03:56)
Stowarzyszenie Enduro Man Elbląg zaprasza do wspólnego biegania

Stowarzyszenie Enduro Man Elbląg zaprasza do wspólnego biegania

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Chcesz zacząć biegać? Już trenujesz, ale nie lubisz biegać sam? Weź udział w najnowszej akcji „Piątka dla każdego”, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportów Wytrzymałościowych „Enduro Man Elbląg”. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek, 3 czerwca, na dużej polanie w Bażantarni (przy wiacie Margitka). Zajęcia będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 19. Akcję na razie zaplanowano na dwa tygodnie.

- Będziemy regularnie pokonywać dystans 5 km, który został uznany przez środowiska sportowe za minimalny, ale skuteczny dystans dla już trenujących osób oraz za dość długi, ale możliwy do pokonania przez początkujących lub lekko zaawansowanych – mówi Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia „Enduro Man Elbląg”. - Tempo oraz sposób pokonania trasy będą dowolne tzn. bieg, marszobieg, marsz lub jazda rowerem. W akcji mogą uczestniczyć osoby dorosłe oraz dzieci pod opieką rodziców.

Skąd pomysł? Z życia wzięty - jak zwykle. Chodzi o to, by wieczorem po prostu wyjść z domu, spotkać się z rodziną, przyjaciółmi lub nowymi znajomymi i miło spędzić czas na spacerze lub biegu. Najważniejsze to zacząć.

- Zajęcia zawsze będzie prowadziła wyznaczona osoba, która rozpocznie i zakończy spotkanie. W trakcie tych „treningów” ciała i ducha, będziemy udzielać zainteresowanym osobom porad z zakresu treningu sportowego oraz zasad zdrowego stylu życia. Pragniemy stworzyć przyjacielski klimat spotkań dla wszystkich tych, którzy już się znają i ćwiczą oraz ośmielić tych, którym trudno zacząć robić coś w pojedynkę. Wiadomo, że w grupie zawsze jest raźniej. Spotkania będą się odbywać bez względu na warunki atmosferyczne – dodaje Bogusław Tołwiński.
gr

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fiona #1104054 | 83.20.*.* 4 cze 2013 21:37

    super akcja, jedno bieganie już zaliczyłam :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ifhas #1101449 | 83.11.*.* 1 cze 2013 23:05

    Świetna sprawa, świetny pomysł- wreszcie ktoś robi coś pożytecznego a nie gada i obiecuje!!! tak trzymać :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz