Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

To był naprawdę ciężki łup. Ukradli pięć ton kaloryferów!

2013-06-07 14:36:36 (ost. akt: 2013-06-07 14:46:57)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dzięki temu, że jeden z ochroniarzy przymykał na wszystko oko, oni mogli spokojnie plądrować opuszczone budynki byłej jednostki wojskowej. Policjanci zarzucają trzem mężczyznom, że w sumie ukradli... pięć ton kaloryferów!

Sprawcy, jak ustalili policjanci, upatrzyli sobie budynki po byłej już jednostce wojskowej przy ul. Lotniczej w Elblągu i systematycznie je okradali.

Przed sądem odpowie również pracownik ochrony, który… wpuszczał sprawców na pilnowany przez siebie teren i pozwalał by ci odkręcali i wywozili żeliwne grzejniki oraz inne metalowe elementy.
— Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy dzielili się z mężczyzną uzyskanymi z procederu pieniędzmi — mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego policji w Elblągu.

Ich działalność trwała od marca do maja 2013 roku. W tym czasie zdążyli ogołocić budynek z infrastruktury grzewczej. Łupem mężczyzn oprócz grzejników padały też krany i inne elementy, które nadawały się do sprzedania jako złom. Policjanci szacują, że w sumie ukradli pięć ton kaloryferów - taką ilość przyjął od nich jeden z punktów skupu złomu.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 46-letniego Henryka K., 32-letniego Adama Ż. oraz 17-letniego Jakuba K. Zarzuty usłyszy także 21-latek który uczestniczył w przestępstwie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dgsgf #1109552 | 78.8.*.* 10 cze 2013 23:25

    ot...trzech odważnych muszkieterów...a zarobić własnymi rękami to nie łaska?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz