Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Polska wygrała ze Szwecją 32:31 w Elblągu i jedzie na MŚ

2013-06-08 19:24:28 (ost. akt: 2013-06-14 20:51:01)

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych po raz drugi lepsza od Szwecji. Biało-czerwone wygrały w Elblągu 32:31 (17:15) i zapewniły sobie awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Serbii!

Polki do rewanżowego meczu w Elblągu przystępowały z trzybramkową zaliczką wywalczoną w Szwecji (26:23). W elbląskiej hali do boju niósł je doping zgotowany przez około 3 tysiące kibiców.

W piłce ręcznej trzy bramki zaliczki to niewiele. Dlatego Polki nie mogły w rewanżu osiąść na laurach i od początku pilnowały bacznie wyniku. Szwedki prowadziły w tym meczu tylko raz 1:0 zaraz po pierwszej akcji tego spotkania. Ale Polki szybko wyrównały stan meczu, dzięki Alinie Wojtas. To była dopiero próbka jej możliwości. Wojtas należała do wyróżniających się zawodniczek biało-czerwonych i w ataku, i w obronie.

Przewaga biało-czerwonych rosła powoli. Polki świetnie rozpoczęły drugą połowę spotkania. W 36. min miały największą przewagę w tym meczu, 22:17. Rywalki nie zrezygnowały z walki jednak do końcowej syreny. Gdy agresywniej zagrały w ostatnich 10 minutach zaczęły się kłopoty naszej drużyny. Ale ostatnie słowo należało w tym spotkaniu do biało-czerwonych. Po trafieniu Patrycji Kulwińskiej wygrały 32:31 i teraz mogą już myśleć o mistrzostwach świata.