środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który groził sąsiadce

2013-06-10 14:11:08 (ost. akt: 2013-06-10 14:13:11)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Mężczyzna, który groził swojej sąsiadce, że ją zabije trafił na 3 miesiące do aresztu. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury, po tym jak mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w jednym z mieszkań przy ul. Królewieckiej. Tam 34-letni Zbigniew G. uszkodził siekierą drzwi swojej sąsiadki. Wcześniej kilkakrotnie wykrzykiwał, że ją zabije. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był kilkakrotnie widywany na klatce schodowej budynku z siekierą. Mieszkańcy obawiali się jego agresywnego zachowania, oraz tego, że komuś zrobi krzywdę.

34-latek już raz w 2011 roku był karany za uszkodzenie drzwi innej sąsiadki teraz odpowie nie tylko za uszkodzenie mienia, ale i za kierowanie gróźb pozbawienia życia. Nie wiadomo co skłoniło mężczyznę do takiego agresywnego zachowania. Sprawca nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie gróźb karalnych może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności za uszkodzenie czyjejś własności kara nawet do 5 lat.
Krzysztof Nowacki, KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB