środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Przyszli z dolarami a ukradli… złotówki

2013-06-16 13:27:56 (ost. akt: 2013-06-16 09:35:04)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Kwotę 5 tysięcy złotych ukradła z jednego z elbląskich mieszkań para, która odwiedziła je z propozycją wymiany pieniędzy. Chodziło o zamianę dolarów na złotówki.

Swojej ofierze zaproponowali oni bardzo atrakcyjny kurs wymiany, tłumacząc, że szybko potrzebują pieniędzy, aby rozliczyć się za… spowodowaną kolizję.

Właściciel odwiedzonego przez oszustów mieszkania uwierzył w ich historię i nawet nie podejrzewał, że może zostać oszukany. Kobiecie i mężczyźnie chodziło tylko o to, by wskazał miejsce, w którym trzyma oszczędności. Dolary i korzystny kurs wymiany miały go tylko do tego zachęcić i… zachęciły.

Później sytuacja potoczyła się standardowo, ktoś odwrócił uwagę, ktoś przejrzał szufladę z pieniędzmi i w konsekwencji po oszczędnościach i dolarach nie zostało ani śladu. Mężczyzna stracił 5 tysięcy złotych.

Policja ostrzega przed zawieraniem jakichkolwiek umów z osobami, które przychodzą do mieszkań oferując nam łatwy i szybki zysk. Pokazywane pieniądze, wartościowe przedmioty czy to, że sprawcy są elegancko i drogo ubrani, to tylko tło, na które ofiara ma dać się nabrać i nie podejrzewać, że może zostać oszukana. Pamiętajmy o tym. Chwila nieuwagi i braku czujności może tak jak w powyższym przypadku doprowadzić do utraty oszczędności. W przypadku próby wyłudzenia lub podobnych odwiedzin należy zadzwonić pod nr 997 i poinformować o fakcie dyżurnego komendy.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB