Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Konkurs rzeźbienia w piasku na plaży w Kadynach

2013-06-27 18:07:19 (ost. akt: 2013-06-27 18:01:20)

Autor zdjęcia: Ewa Szadkowska

Konkursy rzeźbienia w piasku są popularne na całym świecie. 5 lipca Centrum Spotkań Europejskich Światowid zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił na plaży w Kadynach.

Konkurs organizowany przez „Światowid” towarzyszy plenerowi „Kadyny – wioska sztuki”, który odbywa się w Kadynach od 2 do 6 lipca.

— Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci — mówi Ewa Bednarska–Siwilewicz, organizator konkursu. — Liczymy na dużo dobrej zabawy i ciekawe projekty, które choć na kilka dni ozdobią kadyńską plażę.

Konkurs rzeźby w piasku odbędzie się w piątek, 5 lipca, w godz. 12-16. Piasek to wdzięczny materiał, przesypywany z ręki do ręki stawia niewielki opór. Można na nim rysować, można z niego zrobić praktycznie wszystko - nawet bezkształtny fragment piasku może zamienić się w ciekawą formę. Takie rzeźbienie nie wymaga wysiłku czy postrzegania odcieni barwy, a kompozycja powstaje z naturalnych materiałów: piasku, trawy, muszelek. Możemy zbudować konstrukcję, która po utrwaleniu przetrzyma niewielki deszcz.

— Piasek jest jednym z najbardziej kruchych i sypkich materiałów jest nietrwały, ale nie o trwałość tu chodzi — dodaje Ewa Bednarska-Siwilewicz. - W piasku liczą się umiejętności techniczne cały etap tworzenia, a końcowy efekt najlepiej utrwalić na zdjęciu.

Wśród wykonanych prac jury wyłoni te najlepsze. Do wygrania są ciekawe nagrody, m.in.: ceramiczne rzeźby postaci Kadyny, prace użytkowe w szkle artystycznym, nagrody niespodzianki i dyplomy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB