Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Pogrodzie zwycięża w konkursie Wieś z inicjatywą

2013-07-01 17:00:32 (ost. akt: 2013-07-01 10:39:00)
Nagrody wręczono podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Elblągu

Nagrody wręczono podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Na Sesji Rady Powiatu w Elblągu wręczono nagrody w konkursie „Wieś z inicjatywą”.

I miejsce wieś Pogrodzie, gm. Tolkmicko – za inicjatywę realizacji „Festynu Rodzinnego w Wiosce Dzieci”, organizację II Festiwalu Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur „Miejscowości z Duszą’, organizację II Przeglądu Dorobku Kulturowego Obszaru LGD „Wysoczyzna Elbląska”, a dodatkowo za uruchomienie, dla turystów, za pozyskane środki zewnętrze, wypożyczalni 25 rowerów, opracowanie zespołowych gier terenowych dla miejscowości oraz aktywne działania na rzecz propagowania idei wiosek tematycznych w województwie warmińsko-mazurskim, a także w kraju m.in. poprzez przystąpienie do Partnerstwa Miejscowości Tematycznych Warmii i Mazur, a także umiejętność pracy wspólnej i zgodę wszystkich organizacji, jednostek i instytucji działających we wsi na rzecz realizacji zadań integrujących społeczność lokalną.
Nagroda 7 000 zł.

II miejsce wieś Markusy, gm. Markusy – za utworzenie w ramach pracy własnej mieszkańców placu rekreacyjnego w centrum wsi i przygotowanie terenu pod plac zabaw, wykonanie przez mieszkańców i ustawienie 6 ławek na placu rekreacyjnym i 3 ławek przy powstałym nowym chodniku wzdłuż drogi powiatowej, obsadzenie miejscowości ozdobnymi drzewkami i krzewami, uporządkowanie cmentarza menonickiego łącznie z montażem ławki dla turystów oraz ustawieniem drogowskazów kierujących na cmentarz, wykonanie i montaż 5 tablic ogłoszeń w różnych miejscach wsi oraz organizację wycieczek turystycznych i imprez integrujących mieszkańców, a także za umiejętność integrowania wszystkich organizacji, jednostek i instytucji działających we wsi na rzecz realizacji zadań integrujących społeczność lokalną
Nagroda 5 000 zł.

III miejsce wieś Kwitajny, gm. Pasłęk
– za inicjatywę zagospodarowania centrum wsi poprzez utworzenie miejsca historycznego upamiętniającego dzieje miejscowości, ustawienie dwu wiat biesiadnych oraz podestu z desek, organizację imprez integrujących społeczność lokalną, aktywne uczestnictwo wsi w imprezach organizowanych przez inne miejscowości wraz z prezentacją stoiska promującego dziedzictwo kulturowe miejscowości oraz ogólną dbałość o porządek i wizerunek swojej historycznej miejscowości.
Nagroda 3 000 zł.

Wyróżnienia
Wieś Karszewo, gm. Młynary – za zagospodarowanie terenu wokół stawu, organizację przeglądu artystycznego „Po sąsiedzku” adresowanego do młodzieży wsi Karszewo i wiosek sąsiednich gm. Młynary, wykonania wiaty na drewno oraz zgromadzenie drewna na opał do świetlicy.
Nagroda 1 000 zł.

Wieś Rydzówka gm. Pasłęk – za uprządkowanie parku i cmentarza ewangelickiego w Rydzówce, przygotowanie odwodnienia drogi powiatowej w centrum miejscowości oraz boiska sportowego, uporządkowania „ogródka sołeckiego” oraz udział w akcji „Korek” wspierającej chorego chłopca.
Nagroda 1 000 zł.

Wieś Krasin gm. Pasłęk – za zagospodarowanie i rekultywację terenu przy stawie w centrum wsi poprzez pogłębienie stawu, wyczyszczenie linii brzegowej, wyrównanie terenu, posianie trawy, posadzenie drzewek i ustawienie 2 kompletów ław i stołów oraz organizację imprezy „Grafitowa Familiada – Krasin 2012 oraz ogólną dbałość o porządek i estetykę wsi.
Nagroda 1 000 zł.

Wieś Oleśno gm. Gronowo Elbląskie – za organizację imprez i warsztatów kulturalnych adresowanych do mieszkańców Oleśna i innych wsi z terenu gminy i powiatu, otwarcie muzeum „Skrzynia staroci” w Stodolarni, wykonanie instalacji przestrzennych w miejscowości, organizację konkursu z kapustą w roli głównej „Drewniana Łycha” oraz otwartość i mnogość pomysłów na działania integrujące społeczność i promujące miejscowość.
Nagroda 1 000 zł.
Marek Murdzia

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB