Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Co obiecuje elblążanom Jerzy Wilk po wygranych wyborach?

2013-07-08 17:35:29 (ost. akt: 2013-07-08 18:43:04)
Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Autor zdjęcia: Michał SkroboszewskiBitwa o Elbląg dobiegła końca. W ostatecznym starciu lepszy wynik osiągnął Jerzy Wilk. Podczas niedzielnego głosowania kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 17266 głosy (51,74 proc.), a jego kontrkandydatka Elżbieta Gelert (Platforma Obywatelska) 16106 głosów (48,26 proc.).Komisarz wyborczy w Elblągu w poniedziałek wydał już oświadczenie, w którym oficjalnie potwierdził wyniki wyborów. Podczas zaplanowanej na piątek sesji Rady Miejskiej powinno odbyć się uroczyste zaprzysiężenie nowego prezydenta Elbląga.
Po bardzo intensywnej kampanii przed pierwszą turą, w trakcie której elblążanie mieli okazję zobaczyć w swoim mieście niemal wszystkich polityków znanych z pierwszych stron gazet, na placu boju pozostał kandydat PiS Jerzy Wilk (58l.) i Elżbieta Gelert (58l.) z Platformy Obywatelskiej.
 Wprawdzie w I turze Wilk miał około 10-procentową przewagę nad kontrkandydatką, ale część specjalistów stawiało go na straconej pozycji.


— Niektórzy porównywali II turę wyborów do walki Dawida z Goliatem. Na przeciwko menedżera dużego szpitala stał prezes niewielkiej spółdzielni inwalidów — przypomina Jerzy Wilk.

— Chciałbym podziękować elblążanom za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Dziękuję także tym, którzy zagłosowali na Elżbietą Gelert — mówi prezydent Jerzy Wilk. — Tak bardzo wysoka frekwencja w drugiej turze wyborów to rzadkość w całym kraju i świadczy o obywatelskości mieszkańców. Mam nadzieję, że dzięki swojej pracy przekonam do siebie także tych, którzy głosowali na Elżbietę Gelert — dodał.


— Podkreślam, że kandydowałem, aby dokonać pewnych zmian. I nikt mnie z tej drogi nie zawróci — mówi Jerzy Wilk, prezydent elekt. — Myślę, że zapewnię sobie stabilną większość w Radzie Miejskiej, bo chcę dla dobra miasta współpracować ze wszystkimi ugrupowaniami. A moją pierwszą decyzją będzie audyt, czyli sprawdzenie stanu finansów miasta. O wynikach audytu zostaną poinformowani wszyscy mieszkańcy.
rm

To obiecał nowy prezydent
 w czasie kampanii wyborczej


• obniżka czynszów i cen biletów

• oszczędne zarządzanie miastem (m.in. likwidacja Straży Miejskiej, reorganizacja Urzędu Miasta)

• zredukowania Strefy Płatnego Parkowania

• wzmocnienie nadzoru nad terminowością i jakością inwestycji drogowych 503 i 504
• przyspieszenie prac zmierzających do budowy wiaduktu na Zatorzu

• ratowanie szpitala miejskiego

• przywrócenie do stanu użyteczności basenu przy ul. Spacerowej

• zainicjowanie organizacji referendum w sprawie przyszłości Elbląga


źródło www.jerzywilk.pl

więcej we wtorkowym Dzienniku Elbląskim
Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (60) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. TuSSk #1138212 | 88.220.*.* 9 lip 2013 19:07

  FERDYNANDzie...czy ty wiesz że dużymi literami piszą tylko takie małe zakompleksione nieudaczniki jak ty lemingu ? bo widzisz sam Wilk to se może zamknąć drzwi od kibla a nie most...jak sam piszesz "most się wali" czyli twoje lemingowe władze narażały ludzi na niebezpieczeństwo zawalenia a tobie by pewnie pasiło aby to się stało za rządów Wilka ?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kabula #1138204 | 83.11.*.* 9 lip 2013 19:00

  pis znaczy PODPISAŁES I SPADAJ mam to co chciałem .jesteś wolny wyborco teraz radż sobie sam.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. FERDYNAND #1138159 | 82.139.*.* 9 lip 2013 18:10

  NIE WIEM CZY CZYTALISCIE ALE OD PONIEDZIALKU PAN WILK ZAMYKA TRASE UNII EUROPEJSKIEJ BO MOST SIE WALI CZY WIECIE CO BEDZIE DZIALO SIE W ELBLAGU ?A MOZE WILK BOI SIE NAJAZDU?ZYCZE POWODZENIA ELBLAZANINOM OD PONIEDZIALKU MIASTO ODCIETE OD SWIATA MACIE TERAZ WILKA

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. bogdan lukasz #1138004 | 178.180.*.* 9 lip 2013 15:30

  kandydowal zeby kase zbic

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. TuSSk #1137956 | 88.220.*.* 9 lip 2013 14:55

  do "szok"... jest też takie powiedzenie że kto się torbą urodził walizką nie umrze jak również że z osła konia nie zrobisz...po tobie widać że żadne argumenty nie są w stanie cie przekonać do zmiany zdania bo jak PO 7 lat temu straszyło PiSem tak i ty próbujesz tej metody choć od jakiegoś czasu to już nie działa...ty kupiłeś ten kit 7 lat temu i do dzisiaj się go trzymasz bo jesteś tylko torbą a żeby to zrozumieć trzeba się było urodzić walizką bo widzisz z inteligencją trzeba się urodzić , tego się nie nabywa...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (60)