Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Szachy. Elbląg Open po raz trzeci

2013-07-15 19:08:55 (ost. akt: 2013-07-15 15:19:50)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Blisko 30 zawodników z czterech województw wzięło udział w trzecim turnieju Elbląg Open 2013 w szachach szybkich.

Zwyciężył Krzysztof Budrewicz (AZS UWM Olsztyn), który w dziewięciu rundach wywalczył 7,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Kempiński (UKS Awans Zyrzyn) 7 pkt. oraz Wojciech Reza (UKS 30 Olsztyn) 6,5 pkt.

Po trzech turniejach w klasyfikacji generalnej prowadzi Wojciech Dąbrowski (KSzach Start Elbląg) 22 pkt., przed Kempińskim (21,5) i Marcinem Puczyłowskim (Gryf Dębica) - 18,5. Sklasyfikowanych jest 44 zawodników. Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się 21 września br.

W miejscowości Łazy (woj. zachodniopomorskie) odbył się IX międzynarodowy turniej "Perła Bałtyku" w szachach klasycznych. W silnie obsadzonych zawodach wzięło udział 45 zawodników, w tym 13-letni Igor Janik (KSzach Start Elbląg), który przygotowuje się do tegorocznych mistrzostw Europy (Czarnogóra) i mistrzostw świata (Bahrajn) do lat 14. Występ elblążanina można zaliczyć do udanych. W dziewięciu rundach wywalczył 5,5 pkt. zajmując 10 lokatę. Zwyciężył arcymistrz Vadim Szyszkin (Ukraina) 6,5 pkt.