Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Start Elbląg rozpoczął przygotowania do ligi

2013-07-19 13:00:59 (ost. akt: 2013-07-19 22:41:28)
Przed elbląskimi szczypiornistkami siedem tygodni przygotowań do nowego sezonu

Przed elbląskimi szczypiornistkami siedem tygodni przygotowań do nowego sezonu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Na razie bez pierwszego trenera, ale przygotowania ruszyły. Piłkarki ręczne Startu Elbląg w piątek, na początek, przeszły testy, które miały wykazać, w jakiej są kondycji po wakacyjnej przerwie.

Przed elbląskimi szczypiornistkami siedem tygodni przygotowań do nowego sezonu, w którym wzmocniona kadrowo drużyna ma powalczyć o lepszy wynik niż ostatnio (9 miejsce). W planach jest m.in. zgrupowanie w Chociwlu (4-10 sierpnia) oraz udział w dwóch turniejach w Szczecinie i Elblągu.

W piątkowych testach uczestniczyło 18 zawodniczek, w tym trzy (Hanna Sądej, Marta Wiercioch i Anna Frąckiewicz), które nie mają podpisanych kontaktów. Ich dalsza przyszłość ma się wyjaśnić wkrótce. Wśród zawodniczek, które najlepiej spisały się podczas testów, były Agnieszka Jałoszewska, Agnieszka Wolska, Ewelina Kędzierska, Kinga Grzyb (ta ostatnia przeszła testy podczas zgrupowania kadry - red).

Przez pierwszy tydzień elbląskie szczypiornistki będą trenowały pod okiem drugiego trenera Justyny Steliny. Nowy szkoleniowiec elblążanek Antoni Parecki ma się pojawić w Elblągu pod koniec tego tygodnia.

W treningach uczestniczą także nowe zawodniczki Startu: reprezentantki Polski Kinga Grzyb (Ruch Chorzów) i Katarzyna Koniuszaniec (Łączpol Gdynia) oraz Joanna Waga (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) i bramkarka Ewa Sielicka (SMS Gliwice/Truso Elbląg).

— Trochę stresu jest, bo przychodzę do nowej-starej drużyny — mówi Kinga Grzyb, która grała w Starcie w latach 2001-2005.

Grzyb jest jedną z niewielu zawodniczek Startu, które miały okazję współpracować z trenerem Pareckim w reprezentacji. Czego można się spodziewać po nowym szkoleniowcu?

— Na pewno ogromnej pomocy, jeśli chodzi o podpowiedzi odnośnie grania. Ma ogromne doświadczenie, spędził 20 lat w Danii i wiadomo tam jest inna piłka ręczna. Wydaje mi się, że pokaże nam inny styl piłki ręcznej — mówi Grzyb.

AKT


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB