środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Wielki golf w Pasłęku

2013-07-23 16:06:28 (ost. akt: 2013-07-23 13:20:44)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

To najważniejsze wydarzenie golfowe w Polsce, przeznaczone dla profesjonalnych graczy — informują organizatorzy turnieju Lotos Polish Open, który od soboty jest rozgrywany na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku. Pula nagród sięga blisko 120 tys. zł.

Jak dodają organizatorzy Lotos Polish Open, dla pasłęckiego pola golfowego trwający turniej jest największym wyzwaniem organizacyjnym w historii. — Pięć dni turniejowych z rzędu w Polsce praktycznie się nie zdarza — zauważają.

— Golf należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie. Grają w niego wszyscy – zarówno zawodowi gracze, rodziny, jak i kadra menedżerska — podkreślił Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu, który jest głównym sponsorem turnieju. — To gra dżentelmenów, w której panują żelazne zasady i w której wykluczone są jakiekolwiek odstępstwa od reguł. Przeniesienie obyczajów golfowych na biznes daje ogromne korzyści.

W sobotę, pierwszego dnia, rozegrano turniej o puchar prezesa Lotosu. Najlepsi okazali się Ewa Kempisty-Zdebik i Andrzej Regliński. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe drużyny walczące o zwycięstwo w turnieju Lotos Polish Open Pro-Am. Najlepsza była ekipa dowodzona przez Richarda Kinda, a w jej skład weszli amatorzy: Edward Słojkowski, Stefan Zieliński i Danuta Zielińska. Prawdziwe emocje zaczęły się w poniedziałek wraz z rozpoczęciem Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Łączna pula nagród sięga blisko 120 tys. zł. Do reprezentacji Polski powołanych zostało 15 zawodników.

— Są to młodzi ludzie z doświadczeniem międzynarodowym, dlatego jesteśmy pewni, że reprezentują najwyższy poziom — mówił Jarosław Sroka, prezes PGA Polska (Stowarzyszenie Instruktorów Golfa).
Zawody na Sand Valley potrwają do środy.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB