Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Napisali do nas: Elbląska młodzież przed półmilionową publicznością

2013-07-30 10:00:59 (ost. akt: 2013-07-30 10:12:08)

Autor zdjęcia: Anna Patralska

Już za kilka dni młodzież z całej Polski ruszy na Najpiękniejszy Festiwal Świata – XIX Przystanek Woodstock. Nie zabraknie tam także naszej lokalnej ekipy Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego, którzy razem z kuglarzami całego kraju zrealizują pokaz fireshow dla ponad półmilionowej publiczności. To będzie bez wątpienia największa publiczność przed jaką kiedykolwiek wystąpili młodzi artyści.

Przystanek Woodstock (1-3 sierpnia) jest wyjątkowym podziękowaniem dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten niezwykły festiwal muzyczny przyciąga również wielu obcokrajowców, w większości z Niemiec ale można też spotkać ludzi z całego świata.

Przypomnijmy, iż w tegorocznym finale WOŚP, Oddziałowcy organizując m.in. pokaz fireshow zebrali ponad 2 tys. zł a już za kilka dni, znów wykażą się na imprezie Orkiestry. Wszystko za sprawą piątej edycji „Woodstocku Ognia”, czyli autorskiego projektu Szymona Klein, członka EOA i założyciela pracowni "Maswerk", a także dobrego ducha polskiej sceny kuglarskiej. Od pięciu lat na Woodstockowym wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych tworzona jest Wioska Kuglarska integrująca to artystyczne środowisko z całej Polski. Poza realizacją pokazu fireshow zaplanowane są także wspólne warsztaty.

Nasze działania dawno wpisały się w festiwal i są oczekiwane przed Woodstockową publiczność, mamy wielu wiernych uczestników często powracających nad Kostrzyńskie pola i od lat wspierających projekt organizacyjnie - wyjaśnia Szymon Klein.
Katarzyna Smukowska, Elbląski Oddział Abstrakcyjny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB