Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Czytelnik pisze. Bulwar a czystość

2013-08-05 08:58:40 (ost. akt: 2013-08-05 09:07:29)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Mieszkam po drugiej stronie rzeki (Zawodzie), znosiłam dzielnie brak mostów, niedokończony Bulwar aż wreszcie.... pięknie wygląda - zwłaszcza nocą, bo nie wszystko wtedy widać. W ostatni poniedziałek szłam rano (około 8.30) do pracy - oczywiście Bulwarem - z pojemników wysypywało się, wokół pojemników butelki, kartony, wokół ławek podobnie + niedopałki, no bo ktoś zapomniał o popieliczkach/pojemnikach, a my nie mamy zwyczaju nie wyrzucać niedopałków na ziemię.

Nic to pomyślałam - w niedzielę był festyn, spacerowa pogoda - zaraz wpadnie ekipa i posprząta. Nic bardziej mylnego - wracałam około 13.00 i nic się nie zmieniło. Już się zbierałam do napisania słów kilka ale przeczytałam artykuł w Dzienniku Elbląskim i komentarz przedstawiciela UM. Pomyślałam sobie, że teraz, jak publicznie powiedziano kto i co/gdzie sprząta, to już będzie czysto.


W piątek wracałam Bulwarem około godz. 12.00 - widok straszny? smutny? - nawet nie wiem jak to nazwać. Na ławkach odpoczywają ludzie, turyści robią zdjęcia mostów a wokół - wszystkie pojemniki pełne (wysypywało się z nich), wokół ławek butelki - w tym po alkoholu, tradycyjne niedopałki. Nie sądzę ażeby ktoś do tych pojemników rano zaglądał. Inny zupełnie był stan pojemników wzdłuż ulicy Wodnej - teren czysty, pojemniki posprzątane, tylko to dość daleko do rzeki.


Smutne to, że taki "drobiazg" powoduje, że przypina nam się etykietę brudasów. Tych pustych butelek, opakowań, papierków po prostu nie było gdzie wrzucać. Może gospodarza tego terenu przerasta ten problem, może rodzice nie nauczyli pojęcia czystość i może tu wykazałaby się Straż Miejska, która działa błyskawicznie w przypadku samochodów zatrzymujących się przy ul. Wodnej a brudu, nieporządku nie zauważa.
Czytelniczka

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #1161738 | 159.245.*.* 5 sie 2013 09:39

    I dlatego jest za likwidacją Straży Miejskiej, a co śmieci to jak to w Polsce, to nie moje, to nie na moim terenie, to nie podlega pod miasto, itp. Czasami wolałbym aby Elbląg pozostał po zarządzaniem niemieckim.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz