środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Dzieci wracały znad morza autobusem gruchotem

2013-08-09 21:15:37 (ost. akt: 2013-08-09 20:26:55)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej autobus przewożący 19 dzieci. Najmłodsi wracali z wakacyjnego wypoczynku na Mierzei Wiślanej, a docelowym miejscem na trasie było Legionowo. Przewoźnik został zobowiązany by podstawić drugi, sprawny autobus, ponieważ szereg usterek w kontrolowanym pojeździe uniemożliwiał dalszą i bezpieczna jazdę.

W piątek około godziny 11.00 na elbląskim odcinku trasy nr 7 zatrzymano do kontroli drogowej autobus volvo przewożący dzieci z letniego wypoczynku. Kontrola drogowa wykonywana przez policjantów elbląskiej drogówki odkryła szereg usterek wpływających na bezpieczeństwo podróży.

- „Łyse” opony, wycieki płynów w tym oleju a także nieszczelności w układzie pneumatycznym – mówi policjant z ruchu drogowego elbląskiej komendy. – To tylko niektóre z ujawnionych usterek. - Ten autobus nie powinien był w ogóle wyjechać na drogę, a już tym bardziej przewozić dzieci na tak długiej trasie. Całości dopełniał niesprawny układ hamulcowy oraz pęknięta szyba czołowa.

Pojazd nie został dopuszczony do ruchu a przewoźnik został zobowiązany do podstawienia innego, sprawnego pojazdu. Kierowca opisywanego autobusu był trzeźwy i miał wszystkie wymagane przepisami uprawnienia. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB