Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Harcerskie półkolonie w Bryzie na półmetku

2013-08-11 18:04:06 (ost. akt: 2013-08-11 17:46:36)

Autor zdjęcia: Harcerska Służba Informacji

5 sierpnia rozpoczęliśmy turnusy półkolonii, które odbywają się na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego Bryza. Zajęcia przygotowanie są dla dzieci z Elbląga w wieku od 6 do 10 lat.

W tym roku przygotowaliśmy dla młodych elblążan dwa turnusy półkolonii. Pierwszy już za nami (trwał od 5 do 9 sierpnia), kolejny zaczynamy już 12 sierpnia (poniedziałek). W każdym z turnusów bierze udział ponad 20 uczestników.

Jakie atrakcje czekają dzieci w ramach półkolonii? Przede wszystkim fabuła! Cała zabawa opiewa w pirackiej tradycji. Uczestnicy zamieniają się w piracką załogę, towarzyszą im opiekunowie oraz kadra młodzieżowa. Ciekawscy piraci biorą udział w zabawach integracyjnych, aby poznać nowych kolegów! Organizowany jest Turniej sportowy o złote dukaty. Dzieci biorąc udział w konkurencjach sportowych (wspinaczka na skrzynkach, przeciąganie liny, gry wielkoformatowe – memory, pędzące misie, jenga, skoki w workach) zdobywają złote dukaty, dzięki którym mogą wziąć udział w wycieczce.

Poprzedni turnus wybrał się do Karczowisk Górnych, gdzie odwiedziliśmy Skansen Pszczelarski. Barbara Badeńska – przewodniczka po świecie pszczół zaprezentowała dzieciom ule, historię bartnictwa, piraci spróbowali miodów, wykonali samodzielnie świece z pszczelego wosku oraz wzięli udział w zabawie fotograficznej i ognisku z kiełbaskami.

W programie przewidzieliśmy również rejsy, jak na prawdziwych piratów przystało dzieci próbowały swoich sił na tzw. optymistach (łódkach) oraz podczas rejsu motorówką. Wszyscy okazali się bardzo dzielni. Turnus zakończyliśmy biegiem terenowym po Bażantarni oraz ogniskiem dla dzieci i rodziców.

Harcerskie półkolonie pokazują dzieciom jak wartościowo można wykorzystać wolny czas bez nałogów, komputera! Harcerskie wakacje to aktywne wakacje! To gwarancja bezpiecznej przygody.

phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB