Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kradł w Elblągu, ukrywał się w Tczewie

2013-08-14 12:46:12 (ost. akt: 2013-08-14 12:56:42)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

39-letni Sławomir S. obrabował 11 mieszkań w Elblągu. Skradzione przedmioty rozprowadzali paserzy. Mężczyzna przypuszczał, że może być poszukiwany przez policję. Sądził, że wyjazd do oddalonego o 50 km Tczewa pozwoli mu uniknąć aresztowania.

39-letniemu Sławomirowi Z. udowodniono 11 kradzieży z włamaniem. Włamywał się głównie w nocy do mieszkań na parterze. Podważał okno, wchodził do środka i kradł co popadło: sprzęt elektroniczny, telewizory, laptopy, gry komputerowe, biżuterię, nawet alkohol.

Skradzione rzeczy sprzedawał,często poza Elblągiem. Policjanci odzyskali większość ze skradzionego sprzętu elektronicznego, biżuterii i zegarków. Przedmioty te wrócą do swoich prawowitych właścicieli. Na tym jednak funkcjonariusze nie poprzestali.

W toku postępowania zatrzymano także Dariusza Z., Tomasza N. oraz Adama G. To trzej paserzy, którym 39-latek sprzedawał skradzione z mieszkań przedmioty. Wobec jednego z nich prokuratura zastosowała policyjny dozór. 39-latek odpowie przed sądem za kradzieże z włamaniem. Policja oraz prokuratura wnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jego czyny zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB