Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ostatni Letni Salon Muzyczny za nami

2013-08-19 10:08:06 (ost. akt: 2013-08-19 10:27:26)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To był ostatni już koncert XVI Letniego Salonu Muzycznego. Tym razem zagrał zespół „OLD TIMERS”, który w polskim jazzie tradycyjnym jest symbolem i legendą.

Zespół powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Złotej Tarki” – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jambore. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszym i jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następne lata to pasmo sukcesów. W 1975 r. zespołowi została wręczona Złota Płyta Polskich Nagrań za album „Old Timers with SandyBrown”.

Poza występami scenicznymi, wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów jak: „Był jazz”, „Va Bank” czy „Seksmisja”. Uczestniczył także w realizacji spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim teatrze „Ateneum”, oraz w licznych programach telewizyjnych. W kwietniu 2006 zespół nagrał płytę „Swing Thad Music” która została dołączona do listopadowego wydania „Jazz Forum”. Nagranie to zebrało wiele znakomitych recenzji. W ankiecie czytelników „Jazz Forum” „Old Timers” został uznany za najlepszy zespół jazzu tradycyjnego w kraju.


W niedzielnym koncercie „OLD TIMERS” wystąpił w składzie:
Zbigniew Konopczyński, puzon
Jerzy Galiński, klarnet
Jerzy Kuszakiewicz, trąbka
Paweł Tartanus, banjo/vocal
Andrzej Zielak, kontrabas
Bogdan Kulig, perkusja
Wojtek Kamiński, fortepian

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB