2013-08-20 19:08:43 (ost. akt: 2013-08-20 19:27:36)
Igor Janik

Igor Janik

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Bardzo dobrze spisała się młodzież KSzach Start Elbląg podczas turniejów w Mrągowie i Koszalinie.

W Mrągowie, w rywalizacji szachistów do lat 14 z czterech województw, najlepsza okazała się Lidia Czarnecka. 9-letnia elblążanka w dziewięciu rundach zdobyła komplet punktów. Kolejne miejsce zajęli 13-letnie Szymona Dryja (UKS Bogatynia) 8 pkt. i Lena Zarębską (Działdowo) 7 pkt.

W doskonałej formie znajduje się Igor Janik, aktualny mistrz Polski w grze szybkiej i wicemistrz w grze błyskawicznej do lat 14. Elblążanin, który przygotowuje się do mistrzostw Europy w Czarnogórze, ma za sobą udział w międzynarodowym memoriale szachów klasycznych im. Józefa Kochana w Koszalinie. Zmagania w kategorii open zakończył z 6 pkt. na koncie, co dało mu wysokie ósme miejsce w stawce 66 zawodników. Zwyciężył Piotr Dąbrowski (Polonia Wrocław) 7,5 pkt. Janik okazał się za to najlepszy w rywalizacji zawodników do lat 14. JK