Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Ukradł kosmetyki ze sklepu

2013-08-22 13:56:59 (ost. akt: 2013-08-22 13:58:04)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Przeliczył się – tak można powiedzieć o 21-letnim Jarosławie C., który robił zakupy w jednym z elbląskich sklepów samoobsługowych przy ul. Płk. Dąbka. Mężczyzna z towarem, za który nie zapłacił chciał wyjść ze sklepu.

Kosmetyki padły łupem 21-letniego Jarosława C. Mężczyzna pozbierał z półek co droższe produkty w tym: kremy do twarzy oraz dezodoranty, i już chciał wychodzić ze sklepu, gdy zatrzymała go czujna ekspedientka. Chwilę później na miejsce przyjechał policyjny patrol. Okazało się, że przyłapany na kradzieży to znany policji 21-letni Jarosław C. Mężczyzna przeliczył się zbierając z półek przedmioty i to też powiedział policjantom. Wartość produktów jakie chciał wynieść wyliczono na kwotę 264 złotych. Matematyczne braki 21-latka będą skutkowały postawieniem zarzutów za kradzież. Sam zatrzymany oświadczył że planował nie przekroczyć kwoty 250 zł a skradzione kosmetyki chciał sprzedać.

Teraz jednak odpowie za swój czyn z Kodeksu Karnego. To nie pierwsze jego przewinienie. Mężczyzna w chwili kradzieży był na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego. Odbywał tam karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Teraz zostanie mu dopisane kolejne i zapewne wróci za tzw. kratki. O tym jednak zadecyduje sąd. Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. iss #1178823 | 78.8.*.* 23 sie 2013 10:27

    obciac lapsko

    ! - + odpowiedz na ten komentarz