Wtorek, 13 kwietnia 2021. Imieniny Artemona, Justyny, Przemysławy

Pierwsze zwycięstwo Zatoki Braniewo. I to jakie!

2013-08-28 20:31:51 (ost. akt: 2013-08-28 20:41:30)

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Po remisie i dwóch porażkach przyszedł czas na zwycięstwo. Piłkarze IV-ligowej Zatoki Braniewo pokonali w środę Olimpię II Elbląg i to aż 4:0. Wygrana mogła być jeszcze okazalsza.

Do środowego popołudnia Zatoka pozostawała zespołem, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu. Skromny, jeden punkt braniewianie zdobyli przed dwoma tygodniami, remisując na własnym stadionie z Mazurem Ełk (1:1). W dwóch kolejnych spotkaniach doznał porażek, z Omulewem Wielbark 1:6 i DKS Dobre Miasto 0:1.

W środę Zatoka okazała się zdecydowanie lepsza od rezerw Olimpii Elbląg. Przed własną publicznością odniosła wysokie zwycięstwo 4:0. Ale na bramki kibice w Braniewie musieli poczekać do drugiej połowy. Wygrana gospodarzy mogła być okazalsza. W pierwszej połowie Cezary Ciepliński trafił w poprzeczkę.

Zatoka Braniewo - Olimpia II Elbląg 4:0 (0:0)
1:0 — Kulpaka (53), 2:0 — Rutkowski (61), 3:0, 4:0 — Komorowski (75, 79)