Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Czy wiesz, gdzie to jest? Zagadka nr 5

2013-08-30 09:00:00 (ost. akt: 2013-08-29 17:40:17)

Autor zdjęcia: z Archiwum Państwowego w Gdańsku

Wystarczy poprawnie odgadnąć co przedstawia ta fotografia, by otrzymać książkę "Elbląg w starej fotografii" wydaną przez Archiwum Państwowe w Gdańsku.

Jeżeli wiesz, co jest na zdjęciu wyślij maila z odpowiedzią na adres: gazeta@dziennikelblaski.pl (w mailu prosimy o podanie numeru telefonu)

Na autora poprawnej odpowiedzi, udzielonej najszybciej po godz. 10, będzie czekała książka "Elbląg w starej fotografii" wydana przez Archiwum Państwowe w Gdańsku. Rozstrzygnięcie konkursu jeszcze tego samego dnia po godz. 14.

Elbląg w starej fotografii

 to kolejna propozycja wydawnicza Archiwum Państwowego w Gdańsku, której autorem jest dr Lidia Potykanowicz–Suda. Publikacja ma charakter albumowy, a każda ze 168 zawartych w niej fotografii, stanowi niezwykłe świadectwo historii Elbląga. 

Niemalże wszystkie prezentowane zdjęcia zostały zrobione przed wybuchem II wojny światowej, zatrzymując w kadrze piękno i wyjątkowość przedwojennego miasta. Wybór fotografii nie był prosty, gdyż zespół archiwalny nr 1152 – Kolekcja fotogramów elbląskich (przechowywany w Archiwum Państwowym w Gdańsku) liczy 351 jednostek inwentarzowych, a ponad 3700 jednostek fizycznych z lat 1909 – 1941. 

Dokonując wyboru autorka starała się, na 174 stronach, zilustrować niemal cały Elbląg pokazując plany ogólne jak i pojedyncze obiekty nie zapominając przy tym o mieszkańcach miasta. Bo miasto to przede wszystkim jego mieszkańcy.
Publikacja stanowi element promocji zasobu Archiwum Państwowego w Gdańsku i nie jest przeznaczona do sprzedaży. W formacie pdf będzie dostępna na stronie internetowej archiwum. 

sw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB