Poniedziałek, 1 czerwca 2020. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

List prezydenta Jerzego Wilka do uczniów

2013-09-02 08:30:56 (ost. akt: 2013-09-02 08:34:58)
Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

5 tys. 787 uczniów rozpocznie nowy rok szkolny. Z tej okazji prezydent Elbląga Jerzy Wilk wystosował do uczniów, nauczycieli i rodziców list.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice

Minęły wakacje. Przed Wami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań i nauki. Pozwólcie, że przypomnę słowa Jana Pawła II z 1987 roku: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować".


Dla uczniów takim Westerplatte może być właśnie szkoła. Życzę więc Wam wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów. Abyście z radością realizowali swoje zainteresowania, nawiązywali nowe przyjaźnie, ale także zdobywali umiejętności ważne dla Waszego rozwoju i przyszłej drogi życiowej. Jestem przekonany, że nauczyciele pomogą Wam w tym z pełnym zaangażowaniem.

Nauczycielom i wychowawcom życzę z kolei wielu osiągnięć w pracy zawodowej. Chciałbym, aby Wasze oddanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu młodzieży stały się źródłem satysfakcji.

Rodziców - zwłaszcza tych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją szkolną karierę - zapewniam, że elbląska szkoła nie tylko zadba o solidną wiedzę, ale stworzy uczniom dobre i bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Niech osiągnięcia Waszych dzieci będą dla Was powodem do dumy.

Życzę wszystkim nadziei na lepsze jutro.
Jerzy Wilk, prezydent Elbląga


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OPINIA #1187444 | 79.184.*.* 2 wrz 2013 09:52

  Odszedł Maliszewski do urzedu bo pisał same pozytywy dot. Wilka i nadal dziennik wyróżnia jedną partię - coś chyba jest nie tak ,chyba ,że PIS WYKUPIŁ GAZETE

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Y. #1187439 | 93.105.*.* 2 wrz 2013 09:45

  Uczniowie na pewno wezmą sobie ten list do serca... Bueheheheehehehehe :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. DZIADEK #1187412 | 31.174.*.* 2 wrz 2013 09:20

  Prezydent Wilk naśladuje sekretarzy PRL,oni też pisali listy do uczniów i nauczycieli.Teraz czynią to biskupi i Papierz.List apostolski Wilka?.Zamiast kopać Mierzeję,pisać nowe tansze cenniki biletów list że taka osoba żyje i jest prezydentem Elbląga.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz