Wtorek, 21 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Jarosława, NoryRafał Siwko zrezygnował z funkcji prezesa Mlexera Elbląg

2013-09-04 16:05:03 (ost. akt: 2013-09-04 14:14:49)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Jak tłumaczy, powodem tej decyzji są sprawy osobiste. Do sporych zmian kadrowych doszło także w drużynie. 


Tenisiści stołowi II-ligowego Mlexera w poprzednim sezonie wywalczyli czwarte miejsce. Nic więc dziwnego, że po tak dobrym wyniku apetyty w klubie znacznie urosły. Działacze wspominali nawet o walce o I ligę. Plany chyba trzeba będzie odłożyć na półkę, bo latem Mlexer stracił trzech podstawowych zawodników: Ryszarda Grzelaka, Łukasza Kapronia i Wojciecha Tebecia.


— To, jak zachował się klub w stosunku do mnie, jest dla mnie szokiem i ciosem poniżej pasa — stwierdza Ryszard Grzelak, były kapitan elbląskiej drużyny. — Kiedy wróciłem z urlopu, w tym samym dniu zadzwoniłem do jednego z członków zarządu, by zapytać o przygotowania do ligi. Ten stanowczo odpowiedział, że to mnie już nie powinno interesować i nie mam się przejmować drużyną, gdyż nie jestem już zawodnikiem tego klubu.


Jak mówi Grzelak, nie podano mu przyczyn tej decyzji.

— Przyznam się szczerze, że czegoś takiego sobie nie wyobrażałem. Pozostał tylko żal, że po 30 latach występów w tym klubie tak zostałem potraktowany — dodaje. 
Po tych wydarzeniach za grę w elbląskim klubie podziękowali Kaproń i Tebecio. Ten pierwszy ma występować w jednym z klubów Trójmiasta, a Tebecio najprawdopodobniej zakończy karierę. 


Trochę inaczej sprawę widzi wiceprezes Mlexera Grzegorz Bojanowski.
— Nie mogliśmy przystać na warunki finansowe, które nam złożyli zawodnicy i w związku z tym musieliśmy podziękować im za występy w naszym klubie — tłumaczy.
Nowego prezesa klubu prawdopodobnie poznamy na początku września. Do drużyny powrócił Michał Link, który występował w II-ligowym AZS AWFiS Gdańsk. Grającym trenerem ma być Mariusz Żurawski, który występował w II-ligowym ŻTS Nowy Dwór Gdański. 

JK

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dobrze poinformowany #1190593 | 83.13.*.* 5 wrz 2013 08:48

    Pan wiceprezes mija się z prawdą i to bardzo.Żaden z zawodników nie stawiał warunków finansowych.Toczyły się rozmowy z Kaproniem i Tebeciem o zmiejszenie stawek za granie, natomiast z Ryszardem Grzelakiem nikt nie rozmawiał i nikt nawet do niego nie dzwonił nie mówiąc już o spotkaniu osobistym. Po drugie Link nie mógł grać w II lidze z AZS Gdańsk ponieważ ten klub w tym okresie grał w I lidze i w III. Pan wiceprezes mija się z prawdą i to bardzo. Panu Siwko to się nie dziwie, że zrezygnował jak zobaczył poczynania swoich kolegów z zarządu klubu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz