Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana


Przywiąż psa do siebie, nie do budy2013-09-05 17:03:11 (ost. akt: 2013-09-05 15:25:16)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nie wierzysz, że pies przykuty na łańcuchu przez całe życie do budy cierpi? Sprawdź to. Elblążanie będą mieli ku temu okazję już w przyszłym tygodniu, podczas happeningu "Zerwijmy łańcuchy" organizowanego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.Akcja mająca nas uwrażliwić na los zwierząt trzymanych na łańcuchu odbędzie się 15 września w wielu miastach Polski, również w Elblągu. Tego dnia miłośnicy zwierząt zorganizują na Placu Jagiellończyka niecodzienny happening. 


— Pojawi się tam kilka bud z łańcuchami. Każdy będzie mógł się przypiąć i przez chwilę doświadczyć tego, czego psy doświadczają często przez całe swoje życie — mówi Agnieszka Wierzbicka z OTOZ Animals, kierownik elbląskiego schroniska dla zwierząt. — Chcemy, aby elblążanie na własnej skórze przekonali się, jak okrutny los ludzie gotują zwierzętom. Rozdamy również ulotki, które przypominają, że takie traktowanie psów od niedawna jest również niezgodne z prawem. 


Akcja rozpocznie się o godzinie 11 potrwa trzy godziny. 
— Nadal wiele psów, szczególnie na wsiach, jest trzymanych na łańcucha. Pod tym względem ustawa niewiele zmieniła. Należy więc edukować społeczeństwo, po to jest nasza akcja — dodaje Wierzbicka.

naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. joolk #1205154 | 95.50.*.* 26 wrz 2013 10:02

    na ul. Częstochowskiej przy kościele jest uwiązany pies. Przywiązali go księża. Są to osoby z chłopskich rodzin ,którzy kultywują swoją wiejską tradycje psów przy budzie. Pies nocami wyje ale to już inny temat

    ! - + odpowiedz na ten komentarz